Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Baktopur Direct kezelésnél ki...

Baktopur Direct kezelésnél ki kell venni az almacsigát az akváriumból?

Figyelt kérdés
Sera Baktopur direct kezelést akarok egy 21 literes akváriumba, mert úgy néz ki az egy szem Bettámnak bélostoros fertőzése van. Lenne pár kérdésem. Egy fél tabletta elegendő ennyi vízre? És a 3 nap kezelés alatt szabad e etetni? A növényekre nem ártalmas a szer? És az almacsigát tegyem át addig külön akváriumba? Ha valaki tapasztalt ilyen fajta kezelésben megköszönném ha pontosan leírná a kezelés menetét.
2010. okt. 12. 18:21
1 2
 11/12 Salx Narval ***** válasza:
Vegyél a drágaságod akváriumába egy szűrőt, cseréld le hetente a víz 20-30%-át azonos hőfokú klórmentes vízre, etesd változatosan, nyers kajával is.Tegyél egy üveglapot az akváriumra, ha még nincs.Ha vége a kezelésnek és megcsináltad a részleges vízcserét,csepegtess a kajára SERA-Fishtamint, a vízhez is adhatsz belőle.Sok sikert, remélem meggyógyul.
2010. okt. 13. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Este lecseréltem a víz felét és egy fél tablettát apróra összetörtem, majd egy kávéscsészébe jól összekevertem, majd beöntöttem az akváriumba és ott is töbször finoman kevergettem. Jól befestette sárgára a vizet, de nem baj csak hasson. Tető van, meg sok növény, és tisztán, ápoltan van tartva. Szerintem az váltotta ki a betegséget, hogy volt, amikor adtam neki csirkemájszívet, és utánnaolvastam, hogy nem minden hal tudja megemészteni a melegvérűek húsát, és ez válthatta ki a bélostoros kifejlődését.
2010. okt. 13. 08:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!