Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha parakillel kezelem az...

Ha parakillel kezelem az akváriumot, neonok fehér szája miadt akkor a törpeharcsát külön vegyem? árt vagy nem neki?

Figyelt kérdés
Ha nekisiklik a hal a kőnek az már vakarózás ?Nem pöttyösök csak 3 -nak fehér a szája.
2010. okt. 13. 21:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Igen, az vakarózás, kezet nem fog növeszteni hozzá :)

A harcsákra ártalmas a réztartalmú gyógyszer, azt nem bírják. A parakillt nem ismerem, a costapur nem árt nekik.

2010. okt. 13. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Salx Narval ***** válasza:
A parakillt is bírják, nem kell kivenni őket. Az előírt adagot add és 3-nap elteltével, részleges vízcsere.
2010. okt. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Már 3 nap eltelt még mindig nincsenek fehér pöttyök,a szája fehér 3-nak a 10ből azóta is .Egyenlőre nem kaptak semmi gyógyszert,szerintem játszik csak mert az az egy súrolja csak a követ fickándozik,ráadásúl neki pont látszólag semmi baja.Egyenlőre várjak még a Parakillel?Hány napra rá kellene kijönni a fehér foltoknak?
2010. okt. 14. 16:18
 4/11 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, de minnél hamarabb kezeled őket, annál nagyobb az esély a gyógyulásra. Régen voltak már neonjaim, de nem jellemző rájuk a kövekhez dörgölőzés, bár játékosnak látszik, azért teszi, mert nem tudnak megszabadulni a testükön lévő parazitáktól. A fehér száj viszont másnak a tünete: [link]

Csak akkor kezdd el a kezelést, ha biztos vagy benne, mivel van dolgod, akkor viszont a lehető leghamarabb.

2010. okt. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Igen erre én is gondoltam ,de nem tudom.nem nő a fehérség,hülyén hangzik de pont olyan mintha vékony fehér rúzzsal lenne ennek a 3-nak a szája kikenve.Ma nem láttam semelyiket sem hogy súrólná a követ .Fogalmam sincs mit tegyek,legjobb lesz ha várok.
2010. okt. 15. 15:27
 6/11 Salx Narval ***** válasza:
A legjobb az lesz, ha csinálsz egy részleges vízcserét és benyomsz fél-fél adag metilént és malachit zöldet, vagy a parakillt, ha az van otthon.Nagyon úgy tűnik, hogy ez szájpenész.Ha tárgyakhoz, levelekhez dörzsölik magukat, akkor ott nincs rendben valami.Ez magától nem , fog megszűnni.A vízcsere sokat segít, de ilyenkor már nem elég.
2010. okt. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Hát ez az ,hogy nem dörgölőznek .Egyszer láttam,hogy az egyik nekisiklik a kőnek.Azóta figyelem és már nem csinálja.Viszont mivel még nem volt halam nem tudom hogy kellene viselkedniük,pl ezek a neonok nem úszkálnak,csak hébe-hóba.Este meg ha lekapcsolom a világítást beindúlnak.Minden adott nekik,sötét háttér,növények,vasfa,bújócska fűtés 23c,folyamatos szűrés levegőztetés,heti részleges vízcsere ,talajtakarítás.nagyon sajnálnám ha nem sikerülne ,mert ez az első akváriumom.Adok nekik fél adag parakillt aztán várok.
2010. okt. 15. 16:58
 8/11 anonim ***** válasza:

Fél adagot ne adj, azzal semmit nem érsz. Vagy csináld végig a kezelést előírásszerűen, vagy el se kezdd. Én is belinkeltem neked a szájpenész leírását és az utóbbi válaszoló is, azon nem segít a parakill.

Vagy még ez is lehet:

[link]

[link]

Ne csak nézegesd őket, meg tanakodj, azonosítsd be a képek alapján és kezdd el az irányzott, előírt kezelést.

2010. okt. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ha be lehetne azonosítani ,hidd el már megtettem volna.Nézegettem én is a betegségeket,de egyik sem illik rá.na ilyenkor mi van.Gondolom ártani nem ártok egy parakilles vízzel nekik ha nem az a bajuk akkor sem.??
2010. okt. 15. 18:57
 10/11 Salx Narval ***** válasza:
2010. okt. 15. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!