Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 20 éve nem volt nekünk CO meg...

20 éve nem volt nekünk CO meg komoly vízszűrés mégis virágoztak a növények. Mi változott meg?

Figyelt kérdés
Régen szüleimnek is volt akvárium nekem is, most újra elkezdem. Olvasom ezt a sok befecskendezést meg 1200 l/h külső szűrőt, nekünk ilyen nem volt. Most mindenhol olvasom a problémákat, algásodik, elpusztul stb. Mi változott hogy régen ezek nélkül is jobb volt a víz?
2023. júl. 31. 07:10
 1/6 anonim ***** válasza:
81%

Régen max. 10 fajta növény volt hozzáférhető, azok most is nőnek, virágoznak minden nélkül.

Most pedig nemesített növények vannak, magasabb igénnyel.

2023. júl. 31. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
16%

Fogyasztói társadalom lényege: ha fizetsz érte vagy újságíró vagy nem pofátlan hazugság csak reklám vagy médiaszabadság. A mai modern ember nem készít, nem barkácsol, nem javít hanem rákeres, megrendel, kicserél.

Információi demó videókból, megosztott-retusált képekből, időszakos kiállításokból származik, ezekben nem kételkedik és nem érti miért nem olyan a világ körülötte mint amit kínáltak a pénzéért.

2023. júl. 31. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a csapvíz is jobb minőségű lehetett 20 évvel ezelőtt. Nálunk pl nagyon kemény, szikes és valami fura szappanos utóíze is van.

Régen nem hiszem hogy ilyen szennyvíz folyt volna a csapból.

2023. aug. 1. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

2.-hoz Azért van remény mert vannak akik értették, a többségnek ellenvéleménye van de saját maguk szerint is annyira érdektelen hogy ciki lett volna leírni.

A témához: Hányszor volt olyan hogy egy kérdés az volt miért satnyul az átokhínár, valisneria, anubias, vizikehely stb. és a válasz az volt hogy nem a szűrés mert régen a buborékos szűrők fénykorában, ezek szépen fejlődtek. Mindig az volt a tanács hogy " ja akvaszett, cseréld a szűrőt nagyobbra." Többször feltettem itt azt a kérdést, miért szebbek sokkal az időszakos kiállítások akvái mint az állandóké? A Tropikárium csak árnyéka a megnyitáskori nivójának. Az állatkertekben miért nem vesznek fel akvagurukat, csak fatörzsek és sziklák mindenütt? Soha semmilyen választ nem kaptam ezekre. Persze sok káprázatos akvát láttam szerte az országban csak az a bibi hogy amikor hónapokkal később arrajártam mind át volt rendezve. Szedd össze minden bátorságot kedves lepontozó és válaszolj ezekre, megígérem hogy én nem húzlak le, köszi!

2023. aug. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Nem kell ezzel a “régen minden jobb volt” mentalitással jönni mert ezzel tudna jönni a világon élt eddigi csaknem összes generáció. Nem –feltétlenül– volt jobb, csak másabb.

Ahogy az 1-es is írta régen kevesebb növény volt elérhető s azok könnyen tarthatóak voltak. Manapság forgalomban van n+1 faj és azoknak tucatnyi variánsa mindenféle spéci igényekkel. Na meg ahogy szóba került a puszta csapvíz minősége is változhatott, viszont sok növénynek eleve nem is jó az átlag magyar csapvíz.


Szerintem a kiállításokba illő illetve ott megjelenő növényes akvák nem rosszabbak mint mondjuk a biotóp stílusúak. Csak mások. Igen, azok viszonylag rövid ideig őrzik meg teljes szépségüket, attól függ mennyi időt s energiát ölnek bele (mert például idővel kimerül a táptalaj és kapszulával pótolva nem hozza ugyan azt az eredményt vagy idővel elhanyagolódik a növények rendes metszése, újraültetése, közben a fény is változik stb-stb). S igen, szépen beállított fényképek vannak róluk, nyilván.

Lehet szeretni vagy nem szeretni, de az is egyfajta irányzat. Ha nem szimpatikus egyszerűen nem kell olyan felszerelést igénylő növényeket venni s minden megy tovább. Én is sokkal inkább a biotóp irányzatokat preferálom, de amíg valaki nem kínozza az állatait addig nekem édesmindegy milyen irányzatot szeret. Van aki egy sok növényfajos akvát szeretne amivel naponta-hetente lehet és kell is babrálni viszont tart mondjuk 1-2 évig, más inkább egy tovább tartó de sokkal kevesebb ügyködést igénylő rendszert szeretne. Kinek mi.


Na meg nem kell a fiatalabb hobbitársakat beskatulyázni egy “fogyasztói társadalom rabjai akik mindent konyhakészen vesznek s ha valami elromlik azt nekifutásból vágják a kukába”. Van ilyen is, persze, de ez csak általánosítás. Nézzétek meg például SerpaDesign csatornáját, csak ,hogy egyet említsek. Nyilván ő sem az átlagot képviseli, de nem is a tipikus “mindent készen vesz s aztán dobja a kukába” típus.


Ha nem tetszik a jelen generáció iránya akkor azzal nem megy sokra senki ,hogy mondogatjuk régen bezzeg minden jobb volt, most meg sz*r meg fogyasztói társadalom. Azt kell nézni most mi van s abból hogyan lehet a legjobbat kihozni. Lehet és kell is tanítani az új generációkat, viszont ha csak lehúzzuk őket abból nem tanulnak sokat.

2023. aug. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Én azon a véleményen vagyok hogy a csapvíz összetétele változott meg. A sok hormont meg gyógyszert nem tudják kivonni a vízből.
2023. aug. 3. 13:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!