Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Így kiirtható az ecsetalga?

Így kiirtható az ecsetalga?

Figyelt kérdés
50 literes akváriumom van és már régóta bajlódom az ecsetalgával, és egyszer arra lettem figyelmes egy teljes csere alkalmával hogy az egyik díszt-ami szintén algás volt és nem tudtam rendesen letisztítani-elfelejtettem visszatenni de pár nap múlva mikor betettem a vízbe az alga eltűnt róla. Azóta újra elszaporodott az ecsetalga csak azon a díszen nem amit említettem, és ezért azt csináltam, hogy az egész akváriumot kiürítettem és a halakat egy kisebb akváriumba helyeztem át. Ha az akvárium is meg a díszek is szárazon lesznek egy darabig akkor megszűnik? És a halak kibírják annyi ideig, mert még nem tartottam őket huzamosabb ideig kisakváriumban. Csak értelmes válaszokat kérek!

2017. márc. 10. 20:56
1 2
 1/11 Salx Narval ***** válasza:
Természetesen ilyen drasztikus módon elpusztítható az alga, de csak ideiglenesen. Az elhalt, elszáradt alga maradványai utána a vízbe rohadnak ami táptalaj egy új algapopulációnak és valószínűleg a spórák sem halnak el. Ha nincsenek halak, növények egy akváriumban akármivel kiirthatod az algát, gyári algairtóval, vagy akár egy félkiló sóval, vagy egyéb vegyi anyagokkal is pl hyperol. Nem ez a gond hanem az, hogy ha nem növényesítesz és nem csinálsz normális szűrést, nem takarítod és nem csinálod a részleges vízcseréket rövid időn belül ugyanitt leszel mint most. Az csak idő kérdése, hogy az elhalt alga helyén új képződjön. Amúgy 4-5 nap teljes sötétség is kinyírja az algát, természetesen a maradványai ez esetben is a vízbe rohadnak és mérgeznek, ha nem teszel ellene semmit. Értelme akkor van az egésznek ha a fent leírtakat betartod az-az növényesítesz, hatékony szűrést csinálsz stb.
2017. márc. 11. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Salx Narval ***** válasza:
Mivel semmit nem írtál a kis akváriumról és a felszereltségéről, sőt a halaidról sem így válaszolni sem lehet erre. Így látatlanban azt mondanám, hogy nyilván nem, mivel valószínűleg az 50-literben is gondok voltak már, ami algásodáshoz vezetett.
2017. márc. 11. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

A kis akvárium 13,5 literes, 5 db black molly, 5 borostyán molly, 2 szumi, 1 xipho és 1 algaevő. A szűrő ugyanaz mint a nagy akváriumnál, Eheim Classic 150 külső szűrő.

2017. márc. 11. 10:55
 4/11 A kérdező kommentje:
Egyébként a heti részleges vízcsere mindig megvan és a szűrő is tökéletesen működik, növényből igen kevés volt, most fogok majd venni újakat.
2017. márc. 11. 10:56
 5/11 anonim ***** válasza:
Nitrátra tippelnék a sok és nagytestű hal miatt. A szűrés elbír vele, de ilyen kis akváriumban ennyi halnál hamar magas lesz a nitrát koncentrációja.
2017. márc. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Akkor kb. mennyi idő múlva tegyem vissza őket a nagy akváriumba? Ma 1 napja vannak a kicsiben.
2017. márc. 11. 12:45
 7/11 anonim ***** válasza:

A 13 liter rettentően kicsi, még valami bébikáddal, nagy vödörrel vagy dézsával is jobban járnál. Merj/szívj ki az átmeneti tartályba kb 50% akváriumvizet, tedd át a szűrőt és töltsd fel teljesen állott csapvízzel. Utána mehetnek a halak.


Viszont ez valószínűleg csak átmeneti megoldást jelentene, mert a kiváltó ok ugyanúgy megmarad. Véleményem szerint cseréld le a teljes állományt, mindegyiknek legalább 100 literes akvárium illene(6-15 centisre nőnek fajtől függően), még akkor is, ha a szűrés elbír velük(igazából ez sem biztos, az 1 literes tartály nem túl nagy ennyi halhoz).

2017. márc. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Igazából mióta megvan az akvárium azóta ilyen halaim vannak és ezek is már pár éve megvannak és a 10cm-t nem haladják meg kivéve az algaevőt.

A testhosszuk 6-8 cm.

2017. márc. 11. 16:49
 9/11 anonim ***** válasza:
Fele ilyen hosszú halakból szokás 10-12 darabot tenni 50 literben. Viszont a 3-4 centis halak vízterhelése nem fele annyi mint ezeknek, hanem kevesebb. Tehát egy felnőtt anci annyit szennyez, mint egy kisebb csapat pontylazac.
2017. márc. 11. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Salx Narval ***** válasza:
Ezeknek a halaknak 150-200 literes akvárium kellene minimum, némelyiknél a darabszámot is jó volna növelni, természetesen nem 50 literben. 50 liter víz egyik halad tartásához sem elég nemhogy egy 13 literes ikráztatóban, ez még ideiglenesen is kicsi. Az, hogy eddig is így tartottad őket és éltek, még jelenti azt, hogy ez így jó nekik. Őrülj, hogy van algád annak köszönhetik a halaid, hogy nem döglöttek meg ammónia mérgezésben (vized túlterhelt az ammónia és nitráttöbblet okozza az algásodást, mindennek az oka a túltelepítés ). Ha nem vagy hajlandó változtatni és a halak igényeinek megfelelő körülményeket teremteni akkor sajnos én nem tudok segíteni. Minimum akváriumméret: molly 100-liter kis csapatban , xifó 120-liter kis csapatban, sumi 150-liter rajhal 8-12 db, anci 100-liter egy pár, egyedül is tartható. Ha mindegyiket megakarod tartani és rendezed a darabszámot akkor még a 200-literes akvárium is kevés. Innentől a te dolgod, hogy eladod őket, vagy nagyobb akváriumot veszel, feltételezem nem akarod tovább kínozni őket 50-literben.
2017. márc. 12. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!