Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ötletek, tapasztalatok?

Ötletek, tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Tavaly tavasszal fúrattam egy 50 mm-es kutat kerti locsolás céljából, úgynevezett szívószálasra lett megcsinálva. De utána a szivattyúnak csináltattam egy kis aknát, és átalakítottam kútfejesre. Mikor ástam, sajnos a cső mellet be potyogott az agyagos föld, azóta koszos víz jön a kútból és félek előbb vagy utóbb tönkre teszi a szivattyút. Egy olyan szűrőre lenne szükségem ami ugye a kút illetve a szivattyú közzé szerelhető, és a betétjét könnyen lehet tisztítani. Illetve nem létfontosságú, de nem bánnám ha nagyobb befogadási képességű lenne, hogy ne keljen annyira sűrűn ki takarítani. Milyen szűrő felelne meg erre a célra?

2018. febr. 10. 19:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Furattál volna olyat,amibe a 90 mm cső belemegy ,akkor most nem lenne ilyen gondod .Mindig az olcsó a drága,mellette bosszantó is .
2018. febr. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

így is azon spekulálok hogy nem szenvedek szűrővel.

1.vissza veszi a teljesítményt(szerintem nem is kicsit)


2.nem nagyon hagyhatom felügyelet nélkül mert ha meg telik a szűrő 5 perc alatt le ég a szivattyú


3.szerintem alapból nem olcsó


4.eleve nem is voltam annyira megelégedve a kút vízhozamával


úgy hogy lehet az lesz hogy,fúratok kicsivel odébb egy másik kutat(63 mm) ki ásom akna mélységig és bele vezetem.

2018. febr. 10. 19:37
 3/4 anonim ***** válasza:

A szimplán csak zavaros víz nem tudja tönkretenni.

A nagyobb szemcsés homok esetleg bizonyos fajta szivattyúkat tud károsítani, de a zavaros víz nem, ezen ne idegeskedj.

(Ha mindenáron pénzt akarsz rá költeni, akkor "szivattyú előszűrő" néven tudsz keresni, ahogy látom, 6 és 15 E között vannak általában az ilyesmi méretűek.)

2018. febr. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2018. febr. 12. 20:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!