Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen szert tegyek az akváriu...

Milyen szert tegyek az akváriumba, mert 2-3 naponta cserélem a vizet a halaim alatt?

Figyelt kérdés
A víz büdös és már nem áttetsző.
2009. jan. 1. 11:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem 2-3 naponta nem lenne szabad cserélni. A halaknak ez nem tesz jót, inkább részleges vizcsere kellene.
2009. jan. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
67%

Szia!

Én is sokat "szenvedtem" az akvárium vizével.Sok mindentől függ: nem megfelelő világítás,túl magas hőfok,túletetés (én 3 naponta adok enni)Próbáld meg a következő szereket hátha valamelyik beválik: AlguMin-100ml folyadék, Crystall-tabletta Sok sikert!

2009. jan. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem lenne szabad ilyen sűrűn vizet cserélned. Így nem tud a víz "beállni" egy jó, optimális ph-ra. Mi rizkán csréljük és a halaink évek óta gyönyörűen fejlődnek és nem jellemző a pusztulás sem.
2009. jan. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 kzs ***** válasza:

Nem írod, mekkora az akváriumod. Minél kisebb, annál nehezebb ápolni. Annál nehezebb a bilógiai folyamatokat kialakítani, fenntartani.

Annyi bizonyos, hogy a kellemetlen szag a szervesanyag felhalmozódásának és bomlásának jele.

Annak érdekében, hogy konkrét választ találjunk a probléma okára, jó lenne, ha megírnád ezeket:

1. Milyen szűrőt használsz?

2. Milyen gyakran, és hogyan mosod ki a szűrőt?

3. Használsz "SERA Nitrivec"-et, vagy "TETRA Baktozym"-ot?

-----------

A legfőbb probléma, hogy amiatt gyülemlik fel az ammónia és a nitrit a vízben (és ezek miatt olyan a vized, amilyen...), hogy nem megfelelő a szűrés.

Ezért lenne fontos, hogy választ adj arra a 3 "pontra", amikre rákérdeztem.

---------

Egyetértek az előbbi válaszadókkal:

Nem lenne szabad 2-3 naponta vízcserét végezned.

Különben teljes, vagy részleges ez a vízcsere?

2009. jan. 2. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen, hetente kéne a vizet cserélni, nagyobb akváriumoknál 2 hetente.
2009. jan. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!