Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akváriumba aljzatnak jó, ha...

Akváriumba aljzatnak jó, ha alulra mosott folyami homokot teszek, és fölülre 2-3 cm-es kavicsot?

Figyelt kérdés
2010. okt. 15. 18:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a homok nem túl jó aljzatnak.Csak kavicsit rakjál bele.A homokot macerás takarítani és egy idő után valamennyire összekeveredik a kaviccsal.
2010. okt. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen halról van szó. Afrikai sügérnek pl. kimondottan finom homok kell a szája miatt. Folyamatosan túr, a nagyobb szemű aljzat felsérti a száját. És egyáltalán nem macerás takarítani. Sőt. Nem megy le közé a kajamaradék és az ürülék, nem kell a köveket felkeverni. Csak leszívócsővel összeszedem és ennyi.
2010. okt. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Salx Narval ***** válasza:
Takarítani a nagyobb szemcsenagyságú anyagokat nehezebb, mert közé tud szorulni az ázalék.Természetesen ezt is lehet tisztítani, csak szerintem nehezebb.Én durvaszemcsés homok ( mozdonyhomok v osztályozott kvarc ) és 1-4mm szemcsenagyságú folyami sóder keverékét tartom a legjobb talajnak.Pár marék nagyobb 5-10 mm kavicsot is keverek közé.Ez a talajkeverék, nem sebzi meg a turkáló halakat, szellősen tartja a talajt,nem szorul közé az ázalék.Magában is dekoratív, de le is lehet fedni ha nem tetszik így.Az a lényeg, hogy éles szélű zúzalék ne legyen, főleg, ha turkálós halak is vannak.Vigyázni kell még a mésztartalomra, ha csak nem keményvizi halaink vannak.Ha dús növényzetet szeretnél, érdemes egy vékony réteg táptalajt tenni a talaj alá, én hegyiláp tőzeget és iszap keveréket használok, de ezt csak gyakorlottabb akvaristáknak ajánlanám.
2010. okt. 16. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Feccó27 válasza:

Szerintem tökéletes!

Szemcsenagyságuk következtében nem keveredik össze. A kavics mindig felül lesz.

Vigyázz az üveg könnyen karcolódik. Ha szivaccsal mosod vigyázz ne kerüljön az üveg és a takarító eszköz közé!

Nagyon alaposan át kell mosni - kis adagokban 8-10 átöblítés kell (amíg a leülepedés után a víz zavaros)

Az egészet a végén annyira meleg vízzel mosd, amennyi a csapból folyik, aztán öntsd le egy bő lábosnyi forró vízzel és hagyd kihűlni.


Szerezz be kúpos csigát, ez a fajta az aljzatban él, és mint a földigiliszta is, lebontja az aljzatba kerülő mindenféle bomlékony anyagokat.(kaja ürülék) Így lesz a növényeidnek tápanyag.


Ha nagyon elszaporodna, vödör szélére jön a friss-csapvíztől :))


Sok sikert kívánok!

2010. okt. 16. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat! :D
2010. okt. 16. 18:11
 6/7 anonim ***** válasza:
Arra vigyázz, hogy víz is legyen benne...
2010. okt. 21. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
azesetben jó, ha lefertőtlenítetted, különben hamar algás lesz a víz, és eldugul a szűrő
2010. okt. 21. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!