Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Corydoras csapatot szeretnék,...

Corydoras csapatot szeretnék, min. 8at ajánlanak. 2 fajtából is lehet 4-4 vagy egy fajtából? Hogy érzik magukat jobban?

Figyelt kérdés
2023. aug. 18. 18:07
 1/6 Tevenyereggyarto ***** válasza:
A 4-4 szerintem túl minimum, a 8 már élhetőbb szám. Ha csak 8 van tervben akkor jobb csak egy fajból. Ilyen –részben– minimális számú vegyes rajt akkor tudnék ajánlani ha egy korábbi kiöregedett rajból még maradt 1-2 példány s másik fajt szeretnél tartani. A hasonló fajok “ha nincs ló jó a szamár is” alapon olykor összeverődnek, de alapjáraton jobb az egy raj egy faj.
2023. aug. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Azért szeretnék 2 fajtából merz mindkettő nagyon tetszik és nem birok választani. Na meg megfigyelhetem mindkét fajt.
2023. aug. 19. 07:48
 3/6 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Átérzem az érzést :D Viszont nekik sokkal jobb ha egy fajból többen vannak. A 8 így is igen kompromisszumos mert a természetben ennél jóval nagyobb létszámban mozognak. Ezek rajhalak s mint olyan minél többen vannak annál jobb.

Cserébe az egyes corydoras-ok közt nem szokott lenni túl nagy viselkedésbeli különbség (persze vannak kivételek, attól függ mik a konkrét fajok), már ha erre gondoltál megfigyelés alatt. Továbbra is csak azt tudom tanácsolni ,hogy ha csak 8-nak van hely akkor jobb egy fajból.

2023. aug. 19. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor úgy lesz. Neked milyen van?
2023. aug. 19. 13:55
 5/6 Tevenyereggyarto ***** válasza:
Most per pillanat nincs semmilyen, legutóbb pandák voltak. Sokáig foltosok (C. paleatus) voltak s kb ők és a narancsúszójúak (C. sterbai) állnak a szívemhez legközelebb :)
2023. aug. 19. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nekem is a paleatus, iszonyú szépen csillog az oldala, meg a julii.
2023. aug. 21. 17:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!