Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy 126 literes akváriumot...

Egy 126 literes akváriumot szeretnék ezek a halak együtt tarthatóak?

Figyelt kérdés
vörös neonhal, black molly, albino páncélos harcsa,kuli kuli, csokicsík,szifo,guppi,,főnix törperazbóra, zebradánió, üvegharcsa, platty, red cherry garnélarák, törpe pettyes kalászhal.Az értelmes válaszokat előre is köszönöm!

2023. aug. 19. 22:20
 1/5 Salx Narval ***** válasza:
94%
Ha a halak jóléte is számít és az igényeik alapján szeretnél válogatni akkor ezeknek a negyede is sok még egy 300 literes akváriumba is. Válassz ki egyet ami a legjobban tetszik és meglátjuk mi kerülhet mellé a felsoroltakból, ill mekkora darabszámban lenne érdemes tartani őket. Ehhez azért tudni kellene még, hogy milyen szűrést tervezel milyen a talaj, milyen és mennyi növényeket szeretnél ( ezeknek a megfelelő világítást is biztosítani kell). Dús növényzet kellene, külső szűrő és turkálós halak számára ajánlott talaj. Nem olyan egyszerű a kérdésed mint ahogy feltételezted, vagyis lehet rá egyszerű választ is adni de nem sokra mennél vele ha azt mondanám, hogy nem mindenféle magyarázat nélkül.
2023. aug. 20. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Barnabas333 ***** válasza:
A black Molly elég csipkedős, főleg amikor etetés van. Egyesnek valahol igaza van, bár a negyede azért túlzás. Nekem a 160literesben van sok xifó, 2-3 platti de azok nem szaporodnak, egy algázó hálós géb, 12 pirosfejű pontylazac, 3 neon ez csak megmaradt amikor kezdő voltam, 6 ötsávos díszmárna. De ezzel már ki van maxolva. Xifókat meg folyamatosan passzolom el akik születnek. Ja egyetlen Molly nőstéby is van benne még.
2023. aug. 20. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A bettát javasoljátok társas akváriumba?
2023. aug. 20. 15:27
 4/5 Tevenyereggyarto ***** válasza:

#3


Ez erősen függ az akváriumtól és a társaktól, de még a betta egyedi habitusa is tényező. Szerintem például ~40 literben csigákkal igen, 60+ literesben békés talajlakókkal igen, 80+-tól már mehetnek békés, nyugodt, nem kirívó kinézetű vízközt úszók is. Általában. Merthogy láttam már annyira agresszív bettát ami még a csigákat is kinyírta, nemhogy más halakat. De ez inkább ritkább eset, általában ha van elég helyük, nincs ami stresszelje őket (pl: túl erős fény, gyér növényzet, nagy áramlás, rossz vízminőség stb) akkor megférnek békés halakkal.

2023. aug. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Salx Narval ***** válasza:

Nem túlzás ez kedves Barnabas ha figyelembe vesszük a rajban tartható halak ideális létszámát, nálam ez is beletartozik a halak igényeinek figyelembevételébe. Hogy egy példát is hozzak a felsoroltakból: 1 nagyobbacska raj vörös neon köztes víztérre (20db) és egy csapat albínó,v arany páncélos a talajra (8-10db) és már meg is telt egy 126 literes pedig csak két halat választottam ki a felsorolásból. Esetleg egy ancival kiegészíthető.

Kédező : A bettával kapcsolatban egyet értek Teve meglátásaival.

2023. aug. 21. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!