Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nemrégiben kaptam egy 54...

Nemrégiben kaptam egy 54 literes akváriumot és érdekelne, hogy azok a halak amiket kiválasztottam tudnak-e együtt élni és ha igen hány darab az egyes halakból?

Figyelt kérdés

Zebra danio, Galaxy rasbora, Panda csík, Kolibri hal, Zöldsávos törperazbora, Törpe szívóharcsa, Garnélarák

Őket néztem ki. :) Köszönöm szépen a segítséget előre is!



2018. dec. 18. 11:15
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
0%
Ne a halakkal kezdd, tanulni kéne egy kicsit, hogy is működik egy akvárium. Pár hét elmegy mire az alapokkal tisztában leszel, közben a kérdésedre is fogsz választ kapni.
2018. dec. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Ez tök jó, hogy tanulni kéne az rendben is van, de ez a része készen van, most jönnének a halak, csak 10 ember 10 különböző dolgot mond a halakkal kapcsolatban és kezdek bizonytalan lenni. :D
2018. dec. 18. 11:40
 3/18 anonim ***** válasza:
22%

Azt nem tudom, hogy ezek a halak együtt tudnak-e élni, de azt ne felejtsd el, hogy az akvárium ökoszisztémájának ki kell alakulnia.

Én annak idején 2 héttel a berendezés és üzembe helyezés után tettem bele 2 db aranyhalat és egy algaevőt. A kereskedésben direkt megkérdezték amikor vettem őket, hogy mi van az akváriummal, mikor mondtam nekik hogy már 2 hete üzemel, megdicsértek érte :D

De ha bemész a kereskedésbe, úgyis azokból a halakból tudsz választani, amik ott vannak, és ott szakszerű segítséget is kapsz a tarthatóságukkal kapcsolatban :)

2018. dec. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
0%
elég lesz bele egy fél marék dánió
2018. dec. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
És persze nem az összeset szeretném bele, csak valami variációt, hogy ne csak egyféle halacskám legyen. Köszönöm az eddigi válaszokat, már nem is üzemel jó ideje az akvárium azért szeretném a halak telepítését lassan elkezdeni.
2018. dec. 18. 12:10
 6/18 anonim ***** válasza:
39%
Én is kezdő akvarista vagyok. 6 hónapig olvasgattam mire meg mertem venni az akvariumot (nagyon jól tettem)! És még ezek után is követtem el kisebb hibákat. Azóta szinten eltelt 6 hónap, és rájöttem hogy még mindig van mit tanulni! Fogadd meg a tapasztaltabbak tanácsát , nem unalomból írogatnak vissza hanem inkabb kicsit állatbarátok is. Szerintem járasd be az akvariumot(3-4het) és kezdj minél kevesebb hallal és ‘igénytelen’ növényekkel .
2018. dec. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
75%

Egy kész 54-es akva kb 48 liter vizet tartalmaz, ha tartjuk az 1hal-5liter arányt, kb 8-10 hal jöhet szóba. Ehhez képest felsoroltál hat rajhalat és a garnélákat. Most akkor mit mondjunk?

A díszhalinfo leírásait megnézted? Tudod biztosítani az igényeiket?

Talán 6-8 kolibri, pár garnéla a legkönnyebb kezdet. De feldobhatod az akváriumot még esetleg egy zebra és 3 Helena csigával.

2018. dec. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
0%
Olvass el pár db, magyar nyelvű akvarista könyvet, magyar szerzőktől is találsz, antikváriumban sokat is. Bátran állíthatom, hogy ha kedved támadt az akvarizáláshoz, akkor ezek kifejezetten élvezetes olvasmányok lesznek. Ne vidd túlzásba a benépesítést, ekkora akváriumba, még ha van is benne szellőztetés és vízszűrés, legfeljebb 4-5 db kb. 5 cm-es hal ajánlható. Ilyen esetben a "vegyes felvágott" nem előnyös, mivel különböző élőhelyről származó, különböző környezeti igényű halakat akarsz "összeházasítani".
2018. dec. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
92%

Na igen, nem csodálom, hogy elbizonytalanodtál, itt is van néhány válasz, amit érdemesebb figyelmen kívül hagyni.


Ami elsőre feltűnt a kiválasztott halakban, hogy ugyan mind trópusi, de vannak köztük amik jóval hidegebb vizet szeretnek, mert kis erdei patakokban élnek.

Mint pl a csík, vagy a kolibri. Ezekkel nyáron lehetnek problémáid, mert 30 fokos vízben ezek az apró testű halak nem túl ellenállóak. Ők a víz hűtése miatt problémásak.

A törperazbóra, (más törperazbórához hasonlósan) pedig szigorúan lágyvizes hal. Nem tudom mennyire vagy rákészülve vízlágyításra, igazából a legtöbbnek kéne lágyítani, de a tartásukhoz (szaporodásukhoz nem) megfelel kisebb kompromisszummal a csapvíz. A törperazbórának nem jó. Neki lágyítani kell.

A törpe szívóharcsának a minőségi étkezésére kell odafigyelni, nyilván a többit se tápnak hazudott szeméttel kell etetni, de az oto-k különösen kényesek erre.

Talán galaxit tennék bele, meg törpe szívó harcsát. kb 8-6 arányban.


Ilyen nanohalakból esetleg még az amandalazac szokott népszerű lenni, hőmérsékletben jobban illene a galaxi mellé, keménység tekintetében neki is lágyítani kéne, de annyira nem kényes rá mint a razbóra, és az etetése se kihívás.


Vagy aminek még egészen biztos jó a sima csapvíz, endler guppikból hímek (!!!) .


Ilyen kis nanohalakból jó szűrés mellé (ami alap) kb 2×8 fős csapat simán mehet.

2018. dec. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Azzal az aprósággal már egyszer kiegészítettem, hogy nem az összeset szeretném bele, csak ők nekem sokkal jobban tetszenek mint más halak, ezért kérdeztem meg, hogy számukra van e mód, hogy együtt éljenek, de ha csak 2 hal érzi jól magát egymás mellett akkor azt a kettőt teszem egymás mellé. Szimplán az érdekelt, hogy egyáltalán gondolkozhatok e bennük, vagy esélytelen az, hogy boldogan éljenek. Mindenesetre köszönöm a válaszokat.
2018. dec. 18. 16:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!