Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ramatyul van a sziámi harcos...

Ramatyul van a sziámi harcos hal. Úszóhólyag betegség?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben folyton az akvárium alján ül a nővények alá bebújva egy helyben, és néha a belső szűrő tetején.


A testén nem látok elváltozást, és ha oda megyek az akváriumhoz kicsit felélénkül, majd visszamegy a rejtekhelyére.


Én arra gondoltam hogy túlehette magát és székrekedése lett.


Csináltam ammónia tesztet és nitrit tesztet, mindkettő 0.

36l nővényes akvárium egy kis belső szűrővel (300 l/h) és két sisakcsigával. 28C a vízhőmérséklet.

Most pár naponta csinálok 20-30% vízcseréket és megpróbálom éheztetni pár napot.


Szerintetek mi baja lehet ill. mit tudok még tenni?



2023. szept. 12. 08:43
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam de az ücsörgés mellett mintha nehézkesen úszna, és oldalra borulna olykor.
2023. szept. 12. 08:46
 2/11 anonim ***** válasza:
Harcoshalakra gondolsz?
2023. szept. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Csak egy darabra, ami itt van ni.
2023. szept. 12. 11:01
 4/11 anonim ***** válasza:
Hol? Nem látom
2023. szept. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Az írásod alapján tudod merre az előre, szóval nem feltételezek olyanokat minthogy színes kavics, műdekor, kevés növény, túl erős áramlás vagy nincs fedve az akva. Lehet tényleg csak székrekedése van szóval csak azt tudom tanácsolni amit terveztél is: kicsit több vízcsere, koplaltatás stb.


Esetleg még azt írd le ,hogy mióta van meg (kizárhatjuk-e az öregedést) és mit eszik (száraz tápok esetében olykor előfordul bélelgázosodás, székrekedés stb).

2023. szept. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Tavaly májusban vettem ha jól emlékszem, szóval annyira nem öreg. Most az oldalán feküdt és amikor odamentem kiegyenesítette magát.


Száraz bettának való táppal etetem lehet tényleg ez a baj? Ez az 1 db halam van most így nem gondoltam arra hogy fagyasztottat kéne venni :(

2023. szept. 12. 12:02
 7/11 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

A száraz tápokkal az a baj ,hogy könnyen gondot okozhatnak ha a hal gyomrában kezdik megszívni magukat. Főleg ha többet adsz. Nem írtad mennyit adsz, viszont bőven elég napi egyszer annyit amennyit meg is eszik. Plusz heti egyszer koplalónap, főleg ha valami kiadósabbat evett előző nap.

Inkább egyen keveset mint sokat. A túletetés több szempontból is problémás.


Ha legközelebb (a hosszabb koplaltatás után) ilyesmivel etetsz akkor az adagját előre áztasd be. Egyébként én erősen ajánlom ,hogy még csak egy hal esetében is sokkal jobb az élő vagy fagyasztott kaja, pl: fehér és fekete szúnyoglárva, artémia/ sórák, vízibolha, cyclops stb. A vörös szúnyoglárva és tubifex ha lehet kerülendő.


Az ilyen kimondottan “betta táp” szerintem csak parasztvakítás, marketingszöveg mert az egyik legnépszerűbb halról beszélünk. Viszont nincs semmi spéci igénye amit ne tudnának fedezni más jó minőségű tápok. Minden esetre én előnyben részesítem a természeteshez közeli kajákat s tápokat csak néha napján.

2023. szept. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Változatlan a helyzet azóta, bujkál és csak fekszik a talajon.


Van valami amit még érdemes kipróbálni? Valami gyógyszer vagy akváriumsó?

2023. szept. 22. 15:35
 9/11 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Láttad üríteni? S ha igen milyen volt? Étvágya van?


Sajnos a tünetei nem túl specifikusak, szóval nehéz megtalálni mi lehet a baja. Próbálom nézni például az Akvagurun hasonló tünetű betegségek után. Mivel a tartási körülmények egész jók ezért jó eséllyel kizárhatjuk a különböző mérgezéseket, sokkot stb.

Amire még tudok gondolni ,hogy esetleg nincs elhízva? Alakja, hasa normálisan néz ki? Így nézett ki azelőtt is mielőtt jelentkeztek a tünetek/ mikor vetted? Az elhízás viszonylag gyakori olyan lassú mozgású halaknál mint a betta.


Ha van étvágya akkor esetleg próbáld élő és fagyasztott kajával etetni. S csak keveset, elég ha 2 naponta kap, hátha attól felélénkül.

Gyógyszerezést nem merem ajánlani amíg nem tudni mi baja. Főleg mivel nem látsz külső elváltozást, nem dörgölőzik stb ezért a szokásos fertőtlenítő fürdők aligha tudnának sokat segíteni.

2023. szept. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Ürülékeket láttam takarításkor ott ahol rejtőzködni szokott, úgyhogy szerintem ez működik.

Megpróbáltam képet csinálni mert most itt az üveg mellé jött:

[link]

Az uszonyai viszont most gyanusak nekem hogy betegek de összecsomagolja őket így nem tudom jól megnézni.


Vizibolhát tudtam venni fagyiból, azt akkor megpróbálok neki 2 naponta adni mert hajlandó enni.

2023. szept. 25. 17:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!