Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Axolotlnak jó nyolcszögletű...

Axolotlnak jó nyolcszögletű akvárium?

Figyelt kérdés
Axolotlot szeretnénk és van egy nyolcszögletű akváriumunk, régebben halak laktak benne, nekik jó volt. 25cm magas és egy szöglet/oldal 14cm hosszú. Lehet benne tartani?

2023. szept. 17. 09:40
 1/2 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem az alak nem lényeges, csak az űrtartalom és a megfelelő berendezés.

Már megkopott a matekom, de ez kevesebb mint 25 literes akksi ha jól sejtem.

Az axolotl nagy teret igényel mert az aljzaton és a berendezésen sétálgat. Legalább 100 literes vagy nagyobb kellene neki. Akár 15-20 évig is elél, úgy kell kalkulálni vele, és társas lény szóval 3 példányt nyugodtan tarthatsz hogy jól érezzék magukat.

Szerintem olvass utána alaposan, hogy mit szeret, mit eszik, hogyan kell gondozni mert szerintem még ezt nem tetted meg. Én is szeretem az axikat, de egyelőre csak nézni, mert elég nagy kihívásnak tűnik a tartásuk.

2023. szept. 17. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

30 centisre nő egy axolotl. Vagyis a tiedben ki sem tudna rendesen nyújtózni.

Illetve fontos nekik a tiszta és (nyáron is!) hűvös víz. 22-23 fok felett nem érzik jól magukat. Egy ilyen kis akvárium egyrészt nem szűrhető rendesen, másrészt, pillanatok alatt átmelegszik.

Ha rendesen akarod tartani az axolotlt, akkor 100 cm hosszú akváriumban gondolkodj. mondjuk egy 100x50 cm-es. A magasság nem olyan lények, mert inkább az aljzaton mozognak.

Nekem is nagyon tetszenek ezek az állatok, de pont azért nem tartok, mert nehéz nekik a megfelelő feltételeket biztosítani.

2023. szept. 17. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!