Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szerintetek is túlzsúfolt az...

Szerintetek is túlzsúfolt az akváriumom?

Figyelt kérdés

Másfél éve hogy meg van, a lakók azóta változatlanok:

- 2 db him guppi

- 2 db him molly

- 5 db fehér tetra

- 1 db him gyongygurami

- 2 db oto algaevo

- 4 db bronze cory

112 literes akvárium. Sosem merült fel bennem, hogy valami baj lenne, mivel a halak szemmel láthatóan jól elvannak már másfél éve. Haverom szerint minden egyéb rendben van szűrés, növények, aljzat és társai, egyedül az a baj, hogy túlzsúfolt.


2023. okt. 4. 17:46
 1/4 Barnabas333 ***** válasza:
25%
Ha nem dörgőlőznek néha a talajhoz és nem rohad senkinek az uszonya, akkor nem túlzsúfolt. Az algaevőt nem tudom mekkora, meg nekem csak panda corym van. De én minden akváriumom ki szoktam maxolni, így van benne tapasztalatom. Ezt a két jelet figyeld amit leírtam. A dörgölődzéssel kezdődik, de persze az is számít, mennyi növény, meg tereptárgy van, mert az se jó ha nagyon üres, mert akkor az összes hal mindig látja egymást, de ha totál tele van az sem, mert akkor sok helyet elvesznek. Valahol a kettő között, legyen azért sok növény is/bújkáló vagy valami szikla ami takar.
2023. okt. 4. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Tevenyereggyarto ***** válasza:
58%

#1 Barnabas333


“De én minden akváriumom ki szoktam maxolni, így van benne tapasztalatom.”


Akkor gondolom tapasztaltad ,hogy a kimaxolás néhány esettől eltekintve nagyon könnyen eredményezhet stresszt, ammónia és nitrátmérgezést, civakodást a lakók közt stb amik rengeteg betegségnek nyitnak kaput. Köztük külső parazitáknak/ gombás fertőzéseknek, uszonyrothadásnak stb amiket említettél is. S ezek jobb esetben nem azonnal fognak jelentkezni, hanem idővel. S szerintem nem kellene megvárni a bajt mikor már fogynak a halak…


Kérdező, vízterhelés szempontjából nem annyira bajos a dolog. Legalább is normális szűrés és egészséges növényzet mellett nem kellene gond legyen. Viszont sokkal nagyobb baj ,hogy sokféle halad van s mindegyik gyakorlatilag minimum alatti létszámon. Sokkal jobb kevesebb faj nagyobb létszámban. Válassz ki egy fajt s ahhoz igazíts 1 vagy esetleg 2 másik fajt. Vagy akár tarthatsz magában egy fajt is, az egyfajos akvák sem ördögtől valók.

Ha több faj lesz akkor érdemes vízrétegenként elosztani, tehát legyen valami a felszínen, talajon, vízközt stb. De ahogy írtam nem muszáj minden centit teljesen betölteni, sőt.

2023. okt. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Barnabas333 ***** válasza:
A kimaxolás pont azt jelenti, hogy sok hal legyen, de még jól érezzék magukat. Figyelek az egyensúlyra és heti vízcsere van. Szerintem meg egyáltalán nem tart sok fajt. Nem volt nálam még sosem ammónia mérgezés, darakór sem. Uszony rothadás is csak, amikor még totál kezdőként az 54literesben csináltam rengeteg halat, most abban egy rákot tartok. Egy fajos tartás szerintem akkor jó, ha valaki megteheti, hogy sok és nagy akváriuma van. Akkor én is külön tartanék fajokat.
2023. okt. 5. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Tevenyereggyarto ***** válasza:

#3 Barnabas333


“A kimaxolás pont azt jelenti, hogy sok hal legyen, de még jól érezzék magukat.”


Ez rendben van, csak egy kezdő könnyen túllőhet a célon.


“Szerintem meg egyáltalán nem tart sok fajt.”


Ahogy írtam vízterhelés szempontjából elmegy ennyi s akkora hal akkora helyre stb. A probléma az ,hogy az egész egy vegyes saláta ahol szinte mindegyik minimum alatti létszámon van (egyedül a gurámi nem kimondottan rajhal mint a többi, bár pont a gyöngy jól érzi magát nagyobbacska csapatban is). Ha pedig mind a 6 fajt felpótolná csak minimális létszámra (ami kb 6-8 példány, de inkább ennél is több) akkor máris túltelepített lenne. S ahogy te is írtad végső soron a halak jóléte a mérvadó.


“Nem volt nálam még sosem ammónia mérgezés, darakór sem. Uszony rothadás is csak, amikor még totál kezdőként az 54literesben csináltam rengeteg halat, most abban egy rákot tartok.”


Oké, de te írtad: “Ha nem dörgőlőznek néha a talajhoz és nem rohad senkinek az uszonya, akkor nem túlzsúfolt.” (…)

Erre reagáltam ,hogy mivel ezek különböző betegségek jelei ezért nem kellene megvárni a bajt stb.


“Egy fajos tartás szerintem akkor jó, ha valaki megteheti, hogy sok és nagy akváriuma van. Akkor én is külön tartanék fajokat.”


Nem kötelező minden fajt megvenni ami megtetszik. Nekem is tetszik rengeteg faj, de azt nem tartom megoldásnak ,hogy akkor mindegyikből veszek egy keveset. Hidd el, én is szívesen megtölteném a házat hatalmas akvákkal, megannyi fajjal akár külön-külön. Csak hát ha nincs keret rá akkor ez van, maradnak a bakancslistán.


Egy szó mint száz a Kérdező akvájával annyi a baj ,hogy sok faj van alacsony létszámon. Ha minden más rendben akkor ez könnyen orvosolható.

2023. okt. 5. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!