Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Arra gondoltam, hogy csinálpk...

Arra gondoltam, hogy csinálpk otthonra egy akváriumot. Hogyan fogjak hozzá?

Figyelt kérdés
Mekkorát, mit és hol vegyek? Milyen halakat? (A neonhal nagyon tetszik) Hova tegyem az akváriumot?
2023. okt. 11. 15:59
 1/2 anonim ***** válasza:
A kis szobába a gardrób szekrèny mellè jobb oldalra tedd, ott úgy látom van hely
2023. okt. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Tevenyereggyarto ***** válasza:
85%

Ha nem csináltatsz/ veszel kimondottan akváriumhoz készült állványt akkor válaszd ki a legmasszívabb asztalt vagy valami hasonló magasságút. Nyilván az akva mérete sokat befolyásol, de mivel a neonhalak tetszenek ezért olyan 100 liter körülire lesz szükséged. Ekkorát ne rakj olyan bútorra ami mozog, kotyog s megnyikkan, pláne meghajlik egy felnőtt férfi súlya alatt ha ráül (ezt érdemes kipróbálni; maga a végleges akva bőven lehet 100 kg s felette amit nem 2 percig kell bírjon a bútor vetemedés vagy eldőlés, szétszakadás nélkül. Plusz számolni kell a ráfröccsenő vízzel is).


Az is megoldás ha egy már meglévő bútort felerősítesz. Hogy pontosan mit hogyan az attól függ milyen alapból a bútor.


Mielőtt bármit megveszel olvass sokat. Ahhoz ezeket szoktam ajánlani:


[link] , [link] , [link] , [link]


Neonhalakhoz én azt ajánlom az akva legyen minimum 80 cm hosszú. Szokásos 112, 120 stb literesek már bőven jók.

Vegyél csepegtetős tesztet s mérd le a csapvized keménységét (Gh, Kh) ,hogy tudjuk mivel van dolgunk, szükség lesz-e lágyításra. Esetleg ha túl kemény a vized akkor kompromisszumos megoldásként keresni egy fajt aminek jó a vized s tetszik is.

Majd ha ezeken túlvagyunk akkor belemerülhetünk az olyan témákba mint technika (elsősorban szűrő, világítás), talaj, dekoráció, növényzet, egyéb halak ha lesznek stb. De egyelőre nem akarok nagyon előrehaladni. Majd ahogy tanulsz úgy kezd majd kialakulni mit is szeretnél s akkor némileg könnyebb lesz dűlőre jutni. Természetesen többen is szívesen segítünk.

2023. okt. 11. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!