Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Minek visszaengedni a kifogott...

Minek visszaengedni a kifogott halat?

Figyelt kérdés
Minden horgász ezzel jön, hogy ők vissza engedik a halat, hogy más is kifoghassa, szóval ők sporthorgászok. De, minek teszik? Kihúzni a halat a vízből egy horoggal, lefotózni, meg megmérni, azért, hogy aztán vissza engedhessék, nem baromság ez? Ok, hogy kihalnak a halak, ha megesszük őket, meg a kishalakat vissza engedik, de nem lesznek a halak lelki sérültek, hogy nem tudják, hogy mi van??? Utána nem lesznek dilisek a halak, hogy nem mernek majd enni, meg semmit, mert félnek, hogy nekik annyi?
2010. okt. 18. 17:18
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

chh húsis.

Az ilyenek nem fogják sose megérteni mi az a sporthorgászat, és ők szidják az egyesületeket, hogy miért van halhiány...

2010. okt. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
54%
szerintem te kb 11-12 lehetsz és tuti csaj
2010. okt. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim válasza:
20%

Szerintem is kegyetlenség az egónk növelésére bántani az állatokat! Csak azért, hogy elmondhassuk: "ekkora halat fogtam"...

Nem tudom, hogy a halak a kifogást hogyan élik meg, de még ha hamar elfelejtik/fel sem fogják, a horog okozta seb akkor is ott marad a szájukban.

Akkor még talán el is lehetne ezt viselni, ha az embereknek tényleg ez szolgáltatná a napi betevőt (mint pl. az ősembernek), és tényleg az lenne a tét, hogy "vagy ők, vagy mi". De ez nem így van! Egyáltalán nem vagyunk erre rászorulva. Nekünk csak "játék" és "sport" az egész, amit ha megununk, visszadobjuk őket...

2010. okt. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim válasza:
86%
Szárazföldön megdöglik. Vízben nem. Ergó vissza kell dobni.
2010. okt. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
83%
Miért maradna ott a seb?ha te lehorzsolod a térded az ott marad? ennyire nem életképtelen állatok..
2010. okt. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
65%
Miért? A fülbevaló miatt készített lyuk traumát okoz?
2010. okt. 19. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
46%
nem, sőt ezek a halak tovább élnek mint amit kifognak és nem engednek vissza, mert megtanulják felismerni a horgot és elkerülik.
2010. okt. 19. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 Salx Narval ***** válasza:
100%
Én is horgász vagyok és abban is biztos vagyok, hogy nem kellemes a halnak, ha kifogják.A felelős horgászok fertőtleníteni szokták a hal sebeit, de olyant is láttam aki fogóval tépte ki a villantót ( hármas horog ) a hal oldalából és simán visszaengedte.Nem vagyunk egyformák e tekintetben sem. Én például megettem amit fogtam, azok sem jártak jobban, mint a visszaengedettek, vagy a megsebzettek.Mondjuk én biztos, hogy nem horgásznék, ha nem szeretném a halat. Gondolom a fogás izgalma miatt horgásznak azok is, akik visszaengedik őket.Minden esetre én hinni szeretném, hogy a horgászok többsége normális és nem kínozzák a halakat, gyorsan végeznek velük és amit el kell engedni, azt ellátják mielőtt visszatennék.Én legalább is, ezt tanultam annak idején az öregektől.Valaki kérdezte mi az a szájpenész,halpenész, az egy gombaféle ami minden vízben megtalálható és megtámadja a sebesült testrészeket, meg is ölheti a halat, ha nem kezelik, ezért fontos fertőtleníteni, még a kicsi, ártalmatlannak látszó sebet is.A kifogott és elengedett halak küzdenek, elfáradnak és félnek is egy kicsi, de ezen hamar túlteszik magukat és a legtöbb esetben, csak jelentéktelen fizikai fájdalommal jár.Nem szívnak akkorát, mint a boltban árult halak, vagy a kezdő akvaristák kezei között.
2010. okt. 19. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Mert a horgászat egy hobby. Ha nem akarják megenni, és nem gyilkosok, akkor visszaengedik hogy tovább éljen.
2010. nov. 1. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Nekik nem az a fontos, hogy minnél több halat kifogjanak aztán meg mind behabzsolják. Az élményre öszpontositanak, s a megörökitendőre. Tényleg buta kérdés, hogy a halak nem lesznek e lelki sérültek:):). Megnyugtatlak nem lesznek azok és ha van módjuk egy jót lakmározni ismét beleesnek az ember csapdájába, akár többször is egymás után. Ösztönlények, nem képesek felmérni a veszély nagyságát, hogy akár ők lesznek a menü ha megeszik amit kinálnak nekik.
2012. máj. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!