Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 40 l akváriummal érdemes...

40 l akváriummal érdemes kezdeni? Milyen halakat vehetnék bele?

Figyelt kérdés
Sajnos ennél nagyobbat nem tudok elhelyezni . Nézegettem vannak 40 l - be szettek .Érdemes ?
2010. okt. 19. 19:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

40 literbe vehetsz pár db. guppit pl.

diszhal.info

Ajánlom ezt az oldalt, nézd meg melyik hal tetszik, aztán nézd meg a helyigényét. Ne tarts semmiképp, ha többet írnak, mint 40 liter.

Valamint itt meg tudod nézni melyiknek milyenek az egyéb igényei és így megteremteni a megfelelő környezetet neki.

Valamint nagyon jó oldal még az akvarista.hu, ezt is nézegesd, olvasd el a főoldalon az e-bookokat is.

2010. okt. 19. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
köszönöm ezeken az oldalakon át rágtam magam ,elevenszülőt semmi képen az már tuti.
2010. okt. 19. 20:19
 3/13 anonim ***** válasza:

Ugyan ezeket ajánlom, mint az előző, de azért adnék néhány tippet, amin elindulhatsz.

A guppi valóban jó választás, csak gyorsan szaporodik, ebből lehetnek problémák.

Másik irány a "nano" akvárium, ebben tarthatsz garnélákat, rengeteg fajtájuk létezik (red cherry és amano a legelterjedtebb), csigákat (alma, zebra, maláj tornyos-ők is szaporodnak), gyönyörű növényeket, nano halakat (galaxy razbóra és társai).

Berendezheted egy sziámi harcoshalnak is, sok növénnyel, esetleg 6-8 neonhallal mellette.

néhány Acélkék cifra fogaspontynak is megfelelő környezetet biztosíthatsz benne, vagy a guenter fogaspontyoknak esetleg.

Hát, ilyesmikre használható, érdemes mindenképpen foglalkozni vele, csak nagyon leszűkíti a lehetőségeidet. De ha valami megtetszik, akkor vágj bele, kellő utánaolvasás után.

2010. okt. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszi ! Igen valami növényes akváriumra gondoltam,mondjuk neonhallal ,meg valami algázóval .Régen gyerekként volt akváriumom ,és hát a panelba mást nem nagyon tartanék mint halat .Horn -Zsilinszky talán anyáméknál még meg is van.
2010. okt. 19. 20:37
 5/13 A kérdező kommentje:
neon és a platti megfér egymás mellett ?
2010. okt. 19. 21:05
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Plattit ne tarts mert annak kicsi a 40 liter :)
2010. okt. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
oké köszi
2010. okt. 19. 21:30
 8/13 Salx Narval ***** válasza:
Szerintem a neon jó választás, megfér akár a garnélákkal is. Én páncélos harcsákat tennék közéjük. Esetleg több fajta neont is társíthatsz, hogy változatosabb legyen,az akvárium, bár önmagában is szép egy csapat neon.Tegyél az akváriumba mohát és gyökeret is.Használj tőzegkivonatot és lehetőleg sötét legyen a háttér.Jó hatású egy-két úszó növény is pl májmoha,vizisaláta.Sok sikert.
2010. okt. 20. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nekem a 40 literesbe van kb 20db red cherry, 2db christal red, 4db new bee garnéla, 6db galaxi razbóra, 4db endler guppi, 4db kétpöttyös mikrorazbóra, és 2db törpe szívóharcsa.


Ezek azért jók, mert mindegyik olyan mini, hogy óriási nekik ez a kis akvárium, szépek mind, és szaporodnak is :)

2010. okt. 28. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, megmutitom, csak itt még nem volt annyi hülyeség benne, itt még csak red cherry, meg vlaami "b.." nemtom mi a neve microrasborák voltak.


[link]

2010. okt. 28. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!