Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Parakill használata után...

Parakill használata után biztonságossá tehető az akvárium gerinctelenek (garnéla, csiga) számára?

Figyelt kérdés
Aktív szenes szűrés után visszamehetnek? Mik a tapasztalatok?

nov. 16. 06:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem jó módszer az akváriumban gyógykezelni. Elkülönítve egy karanténban sokkal könnyebb mert a növények nem kavarnak be, a szűrés nem sérül, egy rövid kiszárítás végez a legtöbb parazitával, jóval kevesebb gyógyszert kell venni.

Hogy a megfestett felületek nyalogatása árt-e a csigáknak, garnéláknak nem tudom de fokozatosan telepítenék vissza, nem egyszerre a teljes faunát.

nov. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ez igaz, de azt írták hogy kezelni kell magát az akváriumot (bársonybetegség) mert visszafertőz. Szerintem is hiba volt magában az akváriumban gyógykezelni :\


A probléma a réz ami nagyon káros a gerinctelenekre a gyógyszer tartalma:

réz-EDTA 44 mg/ml

nov. 16. 21:09
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha bársonybetegség akkor pláne karanténban hiszen talaj nélkül sokkal eredményesebb a gyógykezelés egy egysejtű ellen. Az akváriumot is kezelni kell de nem méreggel. Ha már nincs benne hal akkor jöhetnek a fizikai ellencsapások: pl. hőmérséklet drasztikus emelése, kiszárítások stb. vagy biológiai de ez macerásabb, a mikroszkóp alapfelszerelés és sok ráfordított időt igényel.
nov. 16. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Csináltam egy szenes szűrést és visszatettem a csigákat akik 3 nap elteltével jól vannak, de meglátjuk.
nov. 25. 10:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!