Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mennyi hal mehet az akváriumba...

Mennyi hal mehet az akváriumba? A szűrő jó lesz?

Figyelt kérdés

112 literes akvárium, jelenleg még üres. 3 fajta halre gondoltam: bronze cory, oto algaevő, és vörös fantomlazac. Az oto-t csak az algák miatt venném, dűs növényzetű akvát akarok.

Szűrő: Aquanova NCF 1500-at szeretnék venni. Jó lesz ez a szűrő 112 litereshez? Illetve mennyi halat tehetek az akváriumba a fenti 3 fajból, úgy, ha inkább a vörös fantomlazacból szeretnék többet?


dec. 6. 08:41
 1/8 anonim ***** válasza:

Nekünk 80literes van, abban 2 algaevő, meg amiket írtál. Tiszta az üveg,nagyon szép a víz,nem zöld pedig ablak mellett van.

Van még vitorlás is, nem nőttek nagyra, de dagik. Most kb 15hal van (egy biztos eltűnt pár napja), de még férne. sok növény van, de néha visszavágjuk.

dec. 6. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Ekkora méretben mindegyikből nagyjából a minimális létszám mehet azaz cory-kból 6-8, lazacokból kb 10-12, oto-ból legalább 4-6. Esetleg ha jól fog teljesíteni a növényzet, stabilan s relatív alacsonyan tudnak maradni a nitrogénvegyületek akkor emelhető a létszám még pár hallal, de nem kell túltolni.


Azt tudom még tanácsolni ,hogy ne mindet egyszerre. Először egy csapatot, majd 1-2 hét múlva a csapat másik felét (vagy fajonként is telepítheted) stb. Jobb lenne az oto-kat utoljára hagyni. Ők igénylik is az algákat, na meg nem ritka ,hogy idő kell mire megszokják ,hogy amit bedobálsz az kaja s ha túl friss az akva akkor előfordulhat ,hogy éhezni fognak. Szóval velük nyugodtan várhatsz kicsit.


Rákerestem a szűrőre s szerintem rendben lesz. 112 liter mégis csak nem olyan nagy, még belsőkkel megszűrni sem lehetetlen. Esetleg azzal számolhatsz ,hogy ha rendesen beérik s lefojtja nagyon az áramlást akkor rásegíthetsz egy belsővel vagy powerhead-el. Főleg ha igazán dús növényzetet szeretnél akkor nem hátrány az egészségesen erős áramlás a gázok és tápanyagok jobb eloszlására.

dec. 6. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ekkora méretű coryból, 4-5 db-nál nem tennék többet. És amellé úgy mehet a 12 lazac, meg 6-8 oto.


A szűrőt picit túlzónak látom, annak tükrében, hogy akár az áramlás miatt, akár a kockázatmegosztás miatt, akár egyéb okokból (pl. szűrés nem kell, de levegőztetés igen, mondjuk egy gyógykezelés alkalmával) én jobban szeretem megosztani a szűrést, külső+belső szűrőre. És ha előbb utóbb így úgyis kell egy belső, akkor külsőből egyel kisebb is elég. De ez már résztelt kérdés.

dec. 6. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Általános szabályként szűrés és levegőztetés hiányában 1 db 5 cm-es halra kb. 15 liter vizet számítanak. Szűrés és levegőztetés esetén 1 db 5 cm-es halra 5 liter víz is elegendő.
dec. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A szűrő jó lesz.

Ezt lehetetlen túlméretezni, nem baj ha gyárilag jóval nagyobbhoz ajánlják.


Én elsőnek egy hónapig csak benövényesítve járatnám megfelelő növénytápozás és heti 10% vízcsere mellett, és csak utána mennének bele a jószágok fajonként szintén 2-3 hetes eltolással.


Ha szép növényeket akarsz ne feledkezz meg a fedőréteg alatti növény táptalajról se. JBL AquaBasis vagy Dennerle Deponit is bevált nálam.

Fedőtalajnak pedig egész aprószemű bazalt zúzalékot javaslok. A sötét talajjal jól néznek ki a növények.

dec. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Corydoras mellé se bazaltzúzalékot, se táptalajt nem tennék!

A zúzalék nem hengerelt, felsértheti a halat. A táptalajt meg úgy kitúrja, hogy "öröm" lesz nézni.

Szűrőből meg nem a túlméretezés miatt ajánlottam egyel kisebbet, szerintem elég érthetően leírtam az okát. Duplája is lehet a szűrő. Triplája is lehet. Akár egy szűrőakváriumot is lehet alá építeni... A kérdés, hogy milyen mérettől értelmetlen tovább növelni.

dec. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A Corydoras vs bazaltzúzalék inkompatibilitás szerintem csak városi legenda. Nálam kb 15 évig voltak meg prímán vele. Sterbai, julii, panda, adolfoi, dupli - soha egyiknek se volt semmi baja.

A táptalajt meg még a Botiák se túrták ki, pedig azok bírtak vakond üzemmódba kapcsolni. Az a titka, hogy nem csak pár mm-t kell rászórni, hogy épp takarja, hanem 1,5-2 centi vastagon.

dec. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egy cory, megfelelő talajban Dagobert bácsi módjára, lazán fejest ugrik néhány centire! Valószínűleg pont azért nem túrtak nálad, mert nem akarták kínozni magukat. 2 centis fedőréteg egyébként is nagyon kevés. A növényt nem a táptalajba kell ültetni, abból pár mm elég. Az aljzatba kell ültetni. 2 centivel meg csak szenvedni lehet. 4-5 centi egy értelmes vastagság, és táptalajhoz ennyi kell is, mert azt el kell zárni a víztől.
dec. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!