Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 112 literes akváriumban hány...

112 literes akváriumban hány darab törpe gurámit lehet tartani?

Figyelt kérdés

dec. 9. 20:27
 1/5 anonim ***** válasza:
95%
Párban tartsd őket, 1 pár (az 1 hím, 1 nőstény) erősen benövényesítve.
dec. 9. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Na, végül törpe gurámi mellett döntöttetek? :D (már ha az előző kérdések is a tiéd).


Egyébként szerintem is párban vagy max háremben (1 hím s legfeljebb 2-3 nőstény) tartandó, erősen növényesítve stb. A törpék kissé hajlamosak csipkelődősek lenni, ha esetleg valami hasonló méretű de békésebb fajt szeretnél akkor a mézgurámi jobban talál.

Vagy ha valami szintén békésebb de nagyobb is érdekelne akkor egy pár vagy hárem gyöngygurámi is remek választás.

dec. 10. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nehogy párban tartsd őket. Nem tudom, hogy a felettem írók tartottak-e valaha törpe gurámit. Saját tapasztalat és az összes létező releváns szakirodalom alátámasztja, hogy egy hímre minimum 2 nőstény kell, különben egy idő után kicsinálja. Még jobb, ha legalább 3 nőstény jut 1 hímre, megoszlik a hím figyelme.

Párban max akkor tudnám elképzelni, ha baromi nagy akváriumod lenne, de mivel 112 literesről van szó szerintem mehetne 1 hím és 3 nőstény, mondjuk nem tudom mi mást szeretnél tartani az akváriumban. Ha mást nem, akkor a fenti simán mehet.

dec. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Salx Narval ***** válasza:
Én is az 1 hím-3 nőstény arányt tartom ideálisnak. A dús növényzet kiúszótér biztosításával viszont valóban kedvező, úszó lebegő növények is legyenek. Csíkokat és apróbb ázsiai rajhalakat ajánlanék társhalként. Csíkok esetében gondoskodni kell bújóhelyekről és dúsabb aljnövényzetről is.
dec. 11. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 bubanat2 válasza:
dec. 15. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!