Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van értelme kezelnem a garnélá...

V. Hélix kérdése:

Van értelme kezelnem a garnélákat és ha igen hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok, még karácsony előtt észrevettem ilyen kis fehér valamiket a garnéláim fején, volt egy amelyiken több volt és nagyjából 3-4 amin egy darabot láttam, internetes kutatás után arra jutottam, hogy valószínűleg garnélaféreg (Scutariella japonica). Valószínűnek tartom, hogy azért jelenhetett meg, mert elsősorban nem tartottam karanténban elég ideig új garnélákat (az egyik újabb garnéla volt az amelyiken több is volt), másrészt pedig, mert eléggé elhanyagoltam a szűrő takarítását és fel sem tűnt, hogy szinte alig nyomta már a vizet. Elég sok ecsetalga is megjelent emiatt. A szűrő kitakarítása óta eltűntek a férgek, nem tudom, hogy van-e értelme kezelni őket. (Miélőtt bárki kérdezné, a szűrő takarítása alatt azt értem, hogy egy edénybe tett akváriumvízben enyhén kinyomkodtam a szivacsot és csak vízzel és papírtörlővel letakarítottam a műanyag vázat, esőztetőt és propellert). Tudom, hogy a Scutariella japonica a garnéla páncélja alatt rakja le a tojásait, próbáltam nézni, hogy látok e bármit a páncéljuk alatt, egy kettőn talán látok valamit, de szerintem inkább csak a garnéla mintázata az, nem épp úgy néz ki, mint a fotók amiket láttam.

Szerintetek lenne értelme valamilyen gyógyszerrel kezelnem őket, vagy inkább várjak és figyeljem őket, hogy újra megjelenik-e a parazita? A levedlett páncélokat elkezdtem kiszedni, mert azt olvastam azokról kerülhetnek egyik garnéláról a másikra, ezt továbbra is folytatni fogom, még ha nem is látok parazitákat, biztos ami biztos alapon.

Az akvárium adatai:

25 liter, de nincsen teljesen tele töltve, 4-5 naponta cserélek kb. 3 liter vizet, havonta egyszer-kétszer 5 litert, csapvizet használok amit egy napig állni hagyok hogy elpárologjon a klór

Ph 7, keménység 5,5-6 (legalábbis aszt hiszem, hogy a keménység a helyes fordítás, nem magyarul volt írva)

Szűrő Claro 200 belső szűrő

Világítás nubios CL-202, ez 8 órát megy naponta

Sok élő növény van az akváriumban, dekorációnak pár kő, faág és kicsi kerámia cserepek.

Az akvárium 22-23 C° környékén van tartva.

Enni kétnaponta kapnak.

A garnélákon kívül csak hólyagcsigák vannak, amik a növényekkel kerültek be.



dec. 27. 22:18
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem gondos gazda vagy és viszonylag szépen tartod őket. Sztem keress egy akvarisztikás csoportban szakit aki ajánl dokit és beszéld meg vele. Én lehet h inkább nem tennèm ki őket vegyszernek ha nem muszáj. De ha megint látod a parazitákat akkor meg már muszáj lesz kezelni.
dec. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Én is azon a véleményem vagyok, hogy most csak figyelgesd őket. Lehet megúsztad ennyivel a dolgot. Ha újra látod a fejükön, érdemes kezelni, mert elvileg ez a garniknak elég zavaró, rossz érzés. És ahogy írtad, a páncéljuk alatt is vannak😖

Én is úgy hoztam be anno, hogy új garnikat vettem boltból. A jövőre mondom, hogy érdemesebb akvaristáktól venni, ott azért ritka, hogy fertőzöttek

jan. 2. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!