Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Platti, panda páncélosharcsa,...

Platti, panda páncélosharcsa, neonhal és nőstény betta tartható együtt?

Figyelt kérdés

jan. 9. 10:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A platti az eléggé kilóg közülük a vízértékek tekintetében.

Illetve, milyen neon? Mert a sima kék neonnak nem komfortos az a meleg, ami a bettának igen. Még talán a vörös, az jobb.

Illetve, én bettát csa akkor tennék össze bármivel is, talán a páncélosokat kivéve, ha van B tervem. Mert a betták lutrik, van, amelyik elvan más halakkal, és van, amelyik nem.

ÉÉÉÉÉÉS... a legfontosabb kérdés: MEKKORA helyen lennének ők? Milyen szűréssel?

(amúgy, ha nincsenek meg még, csak tervezgetsz, akkor szerintem gondold át, mert ez az összeállítás erősen kompromisszumos így. Nem azt mondom, hogy elhullanának, de az akvarisztika célja nem az, hogy pusztán életben tartsuk a halainkat...)

jan. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Neonokkal nem tartanék együtt bettát, egyrészt a hőmérsékletbeli különbségek miatt ahogy az egyes is írta, másrészt a neonok úgy tudom hajlamosak megcsipkedni a betta uszonyát. Illetve a neonoknak nagy hely kell, hiába pici halak, ekkora helyen meg "elveszik" az az egy szem nőstény betta, tehát esztétikailag sem megfelelő választás szerintem.
jan. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Hát ez egy olyan összeállítás ,hogy viselkedés szempontjából bele lehet trafálni ,hogy egyik se legyen se túl agresszív, se túl visszahúzódó. Vagy nem… De vízparaméterek szempontjából sem a legjobb. Na meg ugye mekkora helyre terveznéd?

Platti: kisebb testű elevenszülő (s emiatt vagy háremben tartod vagy ha nem akarsz szaporulatot akkor csak hímeket) Közép-Amerikából. Kedveli a keményebb/ közepesen kemény vizet, hátul dús növényzetet s elől úszóteret némi áramlással. Csapathal, legalább 4-6 tartandó. Általában nem hajlamos a csipkelődésre.


Panda harcsa: kisebb testű corydoras Dél-Amerikából. Ennek okán jobban szereti a lágy vizet, főleg a fekete vizet. Rajhal, legalább 6-8 egyeddel érdemes számolni. Olykor hajlamos félénk lenni ezért nem a legjobb választás egy jól bevilágított akvába pörgős társakkal.


Neonhal: pontylazac szintén Dél-Amerikából, igényei a pandáéhoz hasonlóak. Rajhal, de 6-8 helyett inkább 10-12 a minimum. Szereti a hosszú (legalább 80 cm) úszóteret s kissé hűvösebb (~24 fok) vizet.


Betta: Ázsiai, jobban kedveli a mocsár-jellegű környezetet azaz dús növényzet, szinte teljesen álló víz ami meleg is (kb 26-28 fok), nyilván jó ha van hagyva szabad tér az úszáshoz, de az előző vízközti fajokhoz képest nem igénylik annyira a nagy szabad teret. Néha a nőstények is agresszívak, szóval nem lehet előre tudni ,hogy hogyan fog viselkedni.


Javaslom írd le mekkora helyre tervezed, milyen dekorálással s növényzettel stb-stb s tudunk segíteni egy jobb összeállításban.

jan. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Miért nem néztél utána ? Olvasni feltehetően tudsz és az antikváriumok tele vannak olcsón megvehető akvarisztikai könyvekkel (akár magyar nyelven is).
jan. 9. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Barnabas333 ***** válasza:

Nekem a 140 literesben van neon, panda harcsa és platti is, jól megvannak. Bettát eszembe se jutna melléjük betenni.

De neont 100 liter alatt nem javasolok, nincs elég úszóterük.

jan. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!