Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szeretnék egy akváriumot...

Szeretnék egy akváriumot viszon elakadtam 1-2 dologban. Valaki tud esetleg segíteni?

Figyelt kérdés

Talajt UNISOIL szubsztrátumot vettem,egy 30literes akváriumba.

Vettem egy vízszűrőt ami Fan1 plus márkáju vizelőkészítőt ami elvileg a klórt és minden mást kiöl a vízből és baktérium kultúrát.

Beindítottam a szűrőt és a megfelelő mennyiségű előkészítőlet tettem bele. Most hagyjam 1 hétig aztán megetnek bele a növények? Vagy majd 2 hét után. Illetve szeretnék majd halakat is és láttam ilyen levegőztetőt amit be kell tenni a víz aljára és így buborékol(nyomja a levegőt) Az hogy működik? Komplesszor-levegőpumpa és a cső meg a végére az a kis kövecske kell amit a csőre rádugunk? Vagy a komplesszor csak a nagyobbakhoz kell és a levegőpumpa elég?


jan. 17. 12:36
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Növényeket már most is rakhatsz bele, sőt, segítenek is a vízminőség javításában. Nem vagyok a sötét indítás híve, de van aki erre esküszik. Tapasztaltabbak majd elmondják hogy mi a jó. Én aktív talajjal is egyből ültettem a növényeket és nem volt semmi baj. Zöld szakállalgám volt, mert eleinte nem volt CO2 adagolásom. Kézzel leszedegettem az algát, aztán CO2 indítása óta nincs ilyen problémám.


Levegőztető meg elég felesleges, főleg ilyen kis akváriumban. Ha a szűrő fodrozza a vízfelszínt, akkor elegendő oxigén lesz a vízben. Hacsak nem akarsz valami olyan halat tartani ami nagyon igényli az oxigéndús vizet, akkor én nem tennék bele külön levegőztetőt.

jan. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Növény mehet bele, az állatokkal kell várni, és apránként belerakni.


A levegőztető meg csak dekorációs elem, cserében a buborékoknak is van hangja, plusz a légpumpa se egy halk gép... Egyébként csak légpumpa, légcső, a végére porlasztó és ennyi. De én biztos nem raknék egy zúgó gépet a szobámba.

jan. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Egy ilyen kis aksihoz nem kell a pumpához kompresszor, csak egy visszafolyásgátló a biztonság kedvéért.

Pumpa + cső + visszafolyásgátló + cső + porlasztókő sorrend ebben az esetben.


Szűrőként is tud működni a légpumpa egy szivacsszűrővel kombinálva.


Esetedben a Fan1 szűrő elég lesz az aksiba.

jan. 19. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!