Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen hala/ka/t ajánlasz?

Milyen hala/ka/t ajánlasz?

Figyelt kérdés

Hát szóval van egy elég nagy gömb akváriumom, és volt benne 2 aranyhal de sajnos elpusztultak 1,5 év után. Szeretnék új hala/ka/t bele venni. Valami szép kis mutatósat. Olyat aminek nem kell vízmelegítő és levegőztető.

Köszi a válaszokat!


2010. okt. 23. 12:27
1 2 3
 1/23 kzs ***** válasza:
100%

Kibírtak 1,5 évet a gömbakváriumban?! Ez igen!

Na, komolyra fordítva a szót, szeretnélek felvilágosítani néhány dologról. Először is: gömbakváriumban gerinces állatot tartani nem szabad. Ezt nem én találom ki, ez egy viszonylag új rendelet az állattartásra vonatkozóan.

Én magam támogatom ezt a rendeletet. Gondolj csak bele: a hal csak körbe-körbe úszhat, ami teljesen idegen a természetességtől, illetve a hal igényétől. Azonkívül a rezgések - amit a hal érzékel - körkörösen érik az üvegről visszaverődve (nem jó a halnak, folyamatos stresszhatás éri).

Őszintén, én egy gömbakváriumban szép, dekorítav kaktuszokat tartanék (az nem szenved benne).

--------------

Aranyhal: hidegvízi és oxigénigényes hal. Optimális körülmények közt nagyra megnő. Tehát semmiképp sem való gömbakváriumba!

2010. okt. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
87%
A gömbakvárium csak felhergeli a halakat! Ha szeretnél halat tartani, inkább válassz sima négyszögletes akváriumot.
2010. okt. 23. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
A gömbakvárium szerintem se jó ötlet, viszont ha csak egy pár halat akarsz tartani érdemes beruházni egy kisebb(30-40L) 4szögletű akváriumba ami manapság nem is olyan drága én pl egy 112L-est vettem 16.000Ft-ért. Egyébként az ilyen akváriumokat tetszés szerint beültetheted növényekkel és szép halakat tehetsz bele ami nem csak a te kedvedet elégíti ki, hanem a háznak egy dekorációs funkcióját is betöltheti. Én a hagyományos mellett szavazok...
2010. okt. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Gömbakvárium = kehely...én nem is nevezném akváriumnak, abba nem való semmi max. egy almacsiga esetleg...
2010. okt. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

A gömbakvárium alakja miatt, olyan fénytani tulajdonságokkal rendelkezik, ami nagyon kedvezőtlenül hat a halakra.(bediliznek) Éppen ezért, az állatkínzás tilalmáról szóló törvény szerint TILOS!!! ilyen "bólés tálban" élőlényeket tartani!

Ezév júliusától szabálysértésnek minősül, pénzbirsággal büntetendő.

Mivel az akvarisztika olyasmiről szólna, hogy a természeteshez minél jobban közelítsünk, a kérdésedre a válasz: semmilyet.

Remélem nem sértett a hsz-om, próbáltam tárgyilagos lenni.

Haltartáshoz kb. egy 50 l-es (szögletes) aki a minimum, de ez is sok korláttal jár.

2010. okt. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Érdekes, hogyha nem bírja az aranyhal levegőztető nélkül, gömb akváriumban akkor, hogy tudtak megmaradni 1,5 évig.

Marha okosak vagytok, csak gratulálni tudok! Amúgy meg egyáltalán nem ezt kérdeztem amire válaszoltatok, úgyhogy én meghúztam volna a helyetekben magam. Kapásból tudok 5 ismerőst mondani akinek gömb akváriumban vannak a halai nagyon rég óta. Igen emberek állatkínzók vagyunk! Kíváncsi lennék, hogy ezek az emberek akik ebbe belekötnek otthon, hogy tartsák az állataikat. Egyébként van 2 lovam, 1 kutyám és lódoktornak készülök. Biztos hülyék a tanárok is. De ti okosak vagytok. :)

2010. okt. 23. 20:18
 7/23 anonim ***** válasza:

[link]

[link]

[link]

[link]


Ennyit linkelek most be, NEM való bele élőlény, és már egyébként is be van tiltva. Megtudhatod ha elolvasod a cikkeket. De mi vagyunk a hülyék persze...és igen, állatkínzók vagytok! Hiába van akárhány állatod, akkor se tartottad jól a halaidat. Nekem is vannak lovaim, ezen kívül van vagy 150 afrikai sügérünk, 2 kutyám, 3 macska, 2 ékszerteknős, régebben voltak tengerimalacaim meg nyulaim, apunak meg 50 madara. És hiába van valakinek ennyi állata, attól még nem biztos, hogy jól is tartja. Mi jól tartottuk őket, mert van egy állatorvos barátunk (aki a megyei főállatorvos is volt régebben) és rendszeresen jár ki hozzánk.

2010. okt. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 kzs ***** válasza:
100%

/A kérdező 2. kommentjére válaszolva/

Jó lenne ha nem gúnyolódnál. Abszolút nincs helye a cinikusságnak részedről, mivel mindenki őszintén és akvarisztikai szempontból helytállóan válaszolt.

Véleményem szerint abszolút nem lett volna reális és elfogadható olyan - már ne is haragudj - borzalmas kehelybe, mint a gömbakvárium, bármiféle halat ajánlani.

Ha viszont van valaki, aki ajánl, az nem akvarista, hanem csak haltartó.

Mi nem ilyenek vagyunk. Mert mi mindannyian azt valljuk - és szerintem nem járok messze az igazságtól, ha más nevében is ezt mondom -, hogy nem kötelező díszállatot tartani. Ha viszont tartjuk, akkor a lehetőségünkhöz képest mindent tegyünk meg érte. És a gömbakvárium közel sem a "minden".

Ennyit akartam közölni veled. Nem kioktatásképpen írtam mindezt, csak azért, hogy belásd, hogy nem ezt a hozzáállást érdemeljük tőled.

2010. okt. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Nagyon jól lehet tartva 50 madár.
2010. okt. 23. 22:41
 10/23 anonim ***** válasza:

Igen képzeld jól voltak tartva, volt vagy 15-20 kalitkánk, nyáron ki voltak téve a szabadba tető alá, télen pedig fűtött helyen voltak (üvegház, mivel kertészetünk van itthon és van 11 üvegházunk). Egy kalitka pedig 2x3 méteres volt legalább. És mielőtt megkérdeznéd, a nyulak és a tengerimalacok is ugyanígy voltak. Sőt volt olyan is, hogy abba az üvegházba a szüleim nem ültettek semmit és a nyulaknak volt körbekerítve 2 ágyás (egy üvegház az 25x10 méteres).

Gondolom úgy képzelted, hogy 1 db kis kalitkában volt 50 madár...szóval mielőtt ítélkezel, esetleg meg kellene kérdezni, hogyan voltak tartva. De ennél a kérdésnél ez nagyon nem lényeges. Itt ami lényeg, az a gömb"akvárium".

Arról meg már leírtuk itt a véleményünket, kaptál linkeket is, amiben még az is le van írva, hogy szabálysértést követsz el, ha ilyenben tartasz halat. Úgyhogy én gyorsan lemondanék róla a helyedben amíg valaki itt kinyomozza az adataidat és feljelent. Mert sokan ezt is meg tudják itt csinálni, értenek hozzá.

2010. okt. 24. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!