Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akinek van standhal-hala az...

Akinek van standhal-hala az nem támadja a többi halat?

Figyelt kérdés
Nekünk csak egy van és azt vettük észre, hogy támadja a többi halat. Lehet, hogy csak az élénk színűeket,ebben még nem vagyunk biztosak. Másnak is van ilyen? Hogy oldjátok meg?
2011. aug. 31. 11:24
 1/6 anonim ***** válasza:
mekkora akváriumba van?
2011. aug. 31. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Idézet a diszhal.info-ról: "Viselkedés: Élénk, védi a területét (a felnőttek agresszívvé válhatnak). Halnépesség: 200 literre 1 hal"

És ismét idézet, de a haziallat.hu-ról: "Életterét őrzi az akváriumban. Fajtársaival és más halakkal szemben is harcias, ha nincs búvóhelye. Legtöbbször az akvárium középső és alsó szintjén tartózkodik, nappal aktív hal. 15 centiméterre is megnőhet. A táplálkozást illetően nem igényes, de növényi táplálékot feltétlenül adni kell neki, mivel a természetben fő táplálékforrása az alga."

2011. aug. 31. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Akváriummérettől függ, 300 literben én már tartottam 2-őt is békében egymás mellet, más talajlakó pontyfélékkel is!

Kisebb akváriumban, mondjuk 100 liter körül, eléggé agresszívvé válik. Elsősorban a hasonló, rokon fajokat támadja, tehát más labeokat, sziámi algázókat, repülő rókát, aymonierit, schubert és cápamárnát (ezt a kettőt nálam szerette szekálni). Egyedtől és akváriummérettől függően pedig gyakorlatilag bármit támadhat, nincs színhez kötve, egy frenatus nálam múltkor egy nőstény apistoval kezdett verekedni, ami viszont ugyebár nem épp színes!

2011. aug. 31. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Sztem csak a nagy halakat nem bántja, mert attól már fél, a kisebbek biztos idegesítik azokat kinyírja. Kell neki sok búvóhelyet csinálni, hátha oda bebújik és lenyugszik.
2011. aug. 31. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez sem feltétlenül igaz, nálam relative kicsi (kb. 4-5 cm) példány is simán nekiment kifejlett pakisztáni botiának, guráminak, és elég nagy gibicepsnek is.

Viszont kisebbeket meg annyira nem bántotta. Egyedfüggő teljesen! A sok búvó sem oldja meg mindenképp, nagy akváriumban meg nem is kell olyan sok szerintem. Csak be kellene tartani, hogy 2-220 liter alatt nem tartjuk, és mellőzzük lehetőleg 350 liter alatt a hasonló kaliberű halakkal történő társítását (E. frenatus, E. chrysophekadion, E. kallopterus és fajtárs E. bicolorok).

2011. aug. 31. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!!
2011. szept. 5. 14:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!