Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen ha az embernek hala van?

Milyen ha az embernek hala van?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy gondolom nem olyan mint ha valakinek kutyája lenne,de azért szeretitek őket? Adtok nekik nevet? Vagy csak dísznek vannak, és az a lényeg, hogy jól nézzen ki, az már nem hogy jól érzik-e magukat? Szerettek velük foglalkozni? Elég hülye kérdés, de kíváncsi vagyok :)
2011. júl. 9. 16:07
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

nekem öt éve vannak halaim.

Az első halam még most is velem van. Ő egy aranyhal, Nellinek hívják, és puszit ad:D

a kis guppiknak egyenértékű nevük van: lány akkor Dundika, ha fiú meg nincs:D

Régen a két vitorlásomnak volt neve: alfa és Omega, de csak mert az egyik hófehér, másik meg koromfekete volt.

Nellihez, szoros kapcsolat fűz, oylan kis bohóc, ő marad az én kis kedvencem:)

2011. júl. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Nekem otthon, és a munkahelyemen is van akvárium, és nagyon szeretem a halakat, de nevet nem adtam nekik. Viszont szoktam hozzájuk beszélni, és megsirattam két gyönyörű gurámit, akik elpusztultak...
2011. júl. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
:) ez aranyos! mennyit élnek általában ? (nem gondoltam volna, hogy 5 évet kibírnak!)
2011. júl. 9. 16:35
 4/21 A kérdező kommentje:
És mondjuk egy aranyhal eltartása mennyibe kerül az első hónapban? Mármint akváriummal, és mindennel..:)
2011. júl. 9. 16:38
 5/21 anonim ***** válasza:

Kicsit olyan mintha egy törpe város lenne. Lehet figyelni az életüket, külön kis univerzum, kicsit néha olyan Big Brother feeling...lehet nézni de mindig ugyanaz a téma.

Néha leülünk eléjük és szinkromizáljuk őket.

2011. júl. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
:D
2011. júl. 9. 16:51
 7/21 anonim ***** válasza:

Egy aranyhal 20 évig is él (bár sajnos a legtöbb embernél néhány év a rekord). Költséges a tartásuk, mert nagy akváriumra van szükségük, csak a technika olan 40-50 ezer ft. Utána már a fenntartás sokkal olcsóbb.


Amúgy jó, ha az embernek hala van:) Szeretjük őket, de persze össze sem hasonlítható egy kutyával.

2011. júl. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha csinálsz egy növényes akváriumot, és sikerül tényleg szépre megcsinálni, akkor az egy olyan dísze a lakásnak, hogy bárki meglátja, mindenkinek leesik az álla. Viszont ha betörnek a lakásba, az akváriumot senki sem fogja ellopni :)


Nekem vannak pl benne garnélák. Ők tényleg olyanok, mint ha mini emberek lennének, folyamatosan dolgoznak, mindig ügyködnek valamit és segítenek rendben tartani az akváriumot, szoktak kertészkedni, a növények közül kiszedik az algát, és szépre varázsolják a növényeket.


Az akváriumot én talán a Barbi szobához tudnám hasonlítani. Csak ez jobb, mert élnek benne az állatok és egy teljes kolóniát képeznek. Órákig lehet ülni előtte, és nézni, hogy miket művelnek benne.


Minden hal egy külön egyéniség. Pl a vitorlás írtó cuki tud lenni, ha észrevesz téged, elkezd össze-vissza úszkálni és bohóckodik ezerrel, produkálja magát, és annyira látni hogy ő most boldog. A gömbhal meg valahogy mosolyogva jön oda hozzád, és nézeget a nagy szemeivel. Lehet velük szórakozni is, hogy ha az akváriumon húzgálod az ujjadat azt követik. Meg hát nyilván az egy jó érzés, ha pl te berendezel nekik valamit, és ők azt használják. Pl ha a sügereknek beraksz több bújkálót, akkor mindegyik kiválaszt magának egyet és beköltözik, majd úgy védi a kis saját területét, hogy más oda nem mehet be. Persze minden hal fajtának meg van adva, hogy kb mit szeret, és ahhoz képest kell berendezni neki az akváriumot. Nagyjából úgy érdemes, ahogy az élőhelyén is lenne, és akkor lesz a legboldogabb.

2011. júl. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Én szeretem őket nézegetni, foglalkozni velük, azért nem adok nekik nevet. A lakás díszének tekintem az akváriumot, de próbálom a lehetőségeimhez mérten megadni nekik a megfelelő "életszínvonalat".

Ha a halak egészségesek, az akvárium is szebb :)

2011. júl. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

" a lényeg, hogy jól nézzen ki, az már nem hogy jól érzik-e magukat?"


Ennek így nincs értelme, a "jól néz ki"-nek feltétele a "jól érzik magukat".


Ez az egésznek a szépsége. Meg lehet csinálni egy akváriumot saját (elfuserált) ízlés szerint, üzemelhet is pár hónapig, de egy biztos: Nem lehet a természet ellen menni, előbb-utóbb az ilyen megbosszúlja magát, döglött halakkal pedig egy akvárium se szép.

Egyébként valaki kutyát tart, valaki halat, és vannak akiknek akváriumuk van, halakkal, növényekkel egyéb vizi élőlényekkel. A haltartó más kategória, mint az akvarista, itt inkább az egész rendszer tökéletesítése a cél, hiszen egy komplett kis élővilágról van szó. Nem lehet különválasztani a halakat.

Ez nyilván nem működik a halak, és a természet szeretete és ismerete nélkül. Ha valamelyik hiányzik, nem tud szép lenni az akvárium.

2011. júl. 10. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!