Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez vitorláshal ikra?

Ez vitorláshal ikra?

Figyelt kérdés

Ha az lenne az megmagyarázná miért őrzik, köpködnek nekik kaját, és a lehullott darabokat miért teszik vissza és kergetik el a kicsi halakat.

[link]

Egyébként ezek mozognak.


Nagyon territoriálisak lettek. Mivel tudok nekik segíteni?


Nincs algaevő az akváriumban szóval nem fog senki vegig cuppogni rajta



febr. 23. 22:17
 1/10 anonim ***** válasza:
43%
Nekem nem jön be a kép.
febr. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
5 ember már látta szóval nyilvánosnak kéne lennie.
febr. 23. 22:37
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tudtam csak megtekinteni a képet, hogy egy letöltés ikonnal külön megnyitottam.


A válasz pedig, hogy nagyon valószínű, hogy vitorláshal ikrák vannak a képen, ha nincsen ott másik hasonló ikrát rakó halfaj.

febr. 23. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, és úgy látom már el is kezdtek kikelni.

Ha más halak is vannak az akváriumban akkor nem fognak megmaradni - előbb utóbb megeszik mindet.


Nekem is sokszor leívtak, de hiába voltak szuper gondoskodók a szülők, végül sose sikerült egynek se felnőni. Valamelyik másik hal mindig elkapott egyet-egyet amíg el nem fogytak teljesen. Viszont elképesztő érdekes látvány ahogy a kicsiket védik a szülők, ha elcsatangol egy akkor utánaúsznak, bekapják, és visszaköpik a többiekhez a rajba. Tisztára mint a Nat-Geon egy természetfilmben.


Ha fel szeretnéd nevelni őket akkor szedd ki egy kisebb keltető akváriumba a kicsiket és ott neveld fel őket. Az elúszás után frissen kelt sórákkal tudod etetni majd kezdetben. Az elúszás pár nap a kikelés után, addig nem esznek, csak a nagy szikzacskójukban lévő tartalékból élnek.

febr. 23. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%
Igaza van a többieknek. Én csak azt említeném meg ,hogy ne búsulj ha egy sem marad meg. Ahol ikráztak egyszer ott nagy valószínűséggel fognak többször is. Ha fel akarsz nevelni párat akkor majd legközelebb felkészülsz, pl: berendezel egy kisebb (kb 50-60 literes is jó ikráztatni) akváriumot, ügyelsz a minőségi etetésre stb.
febr. 24. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Akkor majd legközelebb megpróbálom jól csinálni, ez tényleg váratlanul ért azt se tudtam 1 hím és 1 nőstényem van.

febr. 24. 10:50
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes kérdés, hogy kivegye-e az ember felnevelni.


Jó dolog amikor felnő egy csapatnyi halad ami saját szaporulat - joggal büszke az ember.

(Meg aki szeret új dolgokat tanulni az pl megtanulhat sórákot keltetni. De egyéb kihívás is akad benne bőven, én pl fél órával hamarabb keltem mindig amíg voltak kishalak, hogy munkába menet előtt beleférjen az etetéssel járó összes macera.)


Csak aztán nem nagyon tud az ember mit kezdeni 20-30 db kis vitorlással. Max elajándékozni lehet a végén.


Ha meg bent hagyod akkor szuper dolog megfigyelni a szülők ivadékgondozását.

Végül is ezért tart az ember akváriumot, hogy a természet kis szeletét behozza a szobájába.

Szóval ne bánkódj akkor se ha végül elfogynak. Élvezd ki a műsort abban a pár napban - kevesen látnak ilyet otthon élőben.

febr. 24. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Ma elkezdtek úszkálni!

Sok kaját szórok be nekik hátha így dugig lesz a többi hal és békén hagyják őket

febr. 28. 19:09
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Vigyázz a túletetéssel, a bomló kajamaradvány bedurranthatja a vizet.
febr. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Hát ez eddig bírta... Mind meghalt.

De már be is szeretem egy másik akvariumot mar csak be kell rendeznem. A következő adag túl fogja elni!

márc. 1. 23:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!