Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mitől zúg a szűrő?

Mitől zúg a szűrő?

Figyelt kérdés
Aquaeles belső szűrőm van. Elég hangosan zúg, ezt főleg esténként veszem észre. Próbáltam áthelyezni, de az se segített rajta. Az akvárium tetejére raktam nehezéket, az se működött. Mostmár nagyon irritál. Kb. 3 hónapja kezdtem el ezt a szűrőt használni, eleinte annyira nem zavart, de mostmár kezdek megbolondulni tőle. Hetente takarítom, mindent is megpróbálok hátha, de egyik módszer sem működik. Mit tegyek a zúgás ellen?

márc. 16. 23:17
 1/3 anonim ***** válasza:
Helyezd el szobán kívül.
márc. 17. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Jól illeszkednek a tapadókorongok? Nem éri az üveget? Jól van összerakva/ minden jól illeszkedik? Semmi sem törött? Nincs beleszorulva levegő? Stb. Ezeket ellenőrizd.


S miért raktál nehezéket az akva tetejére? Csúsztatható üveglap van s az rezeg?


Ha látszólag tényleg minden rendben s mégis zúg akkor vagy más helységre rakod az egészet vagy veszel új szűrőt (vagy ha megvan a baja akkor megpróbálod megjavítani, attól függ).

márc. 17. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ezt (az akkor) lengyel Aquael márkát én a 90-es években, 2000-es évek elején használtam utoljára. Akkor viszonylag olcsó kategóriás szűrőket árult, ennek megfelelő műszaki tartalommal. Az állórész tengelye sima acélból volt. Mivel a forgórész mágnese 0-24 órában folyamatosan koptatja, pár év alatt elkezdett elvékonyodni a tengely és kotyogóssá vált rajta a rotor. Na ekkor kezdett mindegyik zúgással üzemelni.

Konkrétan volt olyanhoz is szerencsém, aminek a kopástól úgy elvékonyodott a tengelye, hogy el is tört.

A 2000-es évek közepétől szoktam rá az Eheim márkára. Drága, de sokkal tartósabb. Ezek már kerámia tengelyesek, ami jobban ellenáll a kopásnak. Van olyan külső szűrőm, ami 15 éve megy folyamatosan megállás nélkül és jelenleg is hangtalan.

márc. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!