Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A beteg bettának milyen...

A beteg bettának milyen gyógyszer kéne?

Figyelt kérdés
A bettámnak az egyik szemén ma egy ilyen fehér réteg jelent meg, és egy vörös vérnek kinéző cucc található a fehér réteg alján. Emellett elkezdődött az uszonyrothadás is. Az uszonyai nincsenek összetapadva, csak szimplán szaggatott a vége+ a közepénél lett egy nagyon pici rés, de nem durva. A betta elég jókat úszkál, szóval gondolom még nincs a végpontján. Nem bírom külön szedni a többi haltól, szóval az egész akváriumot kell lekezelnem, ezt baktopurral kezdtem el tegnap, viszont a szeméből ítélve ez nem igazán segített, vagy csak kicsit több idő kéne. Ti milyen gyógyszert ajánlanátok? Egyébként az akváriumot hetente takarítom, a szűrővel együtt. Nemrég kb. 1 hete volt egy aljzat csere, ugyanazt a vizet öntöttem vissza, mint ami előtte volt, a halaknak nem volt problémája vele, csak a betta lett ilyen, viszont szerintem ez az aljzat csere előtt kezdődött, mert láttam, hogy a vége picit csúnya, de nem fektettem bele több időt, mert régebben volt uszonyrothadása, de meggyógyult, az uszonya pedig egészen elkezdett helyre jönni, de még nem volt teljesen begyógyult, ahhoz, hogy azonnal lássam a betegséget. Az előző uszonyrothadás még a boltban kezdődött ahonnan vettem, viszont elkezdtem kezelni és kb. 1,5 hét alatt helyre jött a picikém.

ápr. 1. 21:52
 1/7 anonim ***** válasza:
56%
Állatorvoshoz kéne menned vagy minimum a boltba, ahol vetted!
ápr. 2. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Omnipur / esha 2000, antibiotikum
ápr. 2. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget. Vettem antibiotikumot is. Szerintem hamarosan jobban lesz.
ápr. 2. 13:46
 4/7 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Írj részletesen a tartási körülményekről* mert ez a “hetente takarítok mindent” dolog elég bajjósló. Illetve ha beteg s a körülmények rosszak akkor vissza fog betegedni vagy eleve meg sem gyógyul.


*pl: mekkora akvárium, milyen szűrés, hány hal van (pontosan, fajonként), növényzet, vízcserék hogyan-mikor-mennyi, mivel etetsz s mennyit, talaj, dekoráció, hány fok van, fedett-e, mekkora az áramlás, egyéb tünetek stb.


Ha már elkezdtél gyógyszerezni akkor a szűrőbaktériumoknak valószínüleg annyi. Szóval mehet akár naponta-kétnaponta 15-30% vízcsere, attól függ.

ápr. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Már meggyógyult. Természetesen hetente 1/3 vizet cserélek, a szűrőbarktériumoknak természetesen annyi a baktopur miatt, de mivel már elvégeztem a kezeléset, ezért elkezdtem visszatelepíteni őket. 10 neonhal, 6 garnéla(pinokkió, rili, amanó), 1 db hagymacsiga, 1 betta, 1 algaevő. A hetente mindent takarítokkal arra gondoltam, hogy a növényzetet formálom, mivel elég gyorsan nőnek, a vizet cserélem, a szűrő teljesen kitakarítom, mivel szüksége van a heti takarításra. A baktopur mellett minden 3. napon kell 30% vízcsere, amit természetesen megcsináltam. A víz 26°-os, ami tökéletes a halaknak. 54 l-es fedett akváriumról van szó, közepes világítással. Antibiotikumos kezelést folytattam, amelynek meglett a gyümölcse. A talaj direkt növényeknek való (a márkájára nem emlékszem) sötét talaj 3-6 mm-es egyik halat sem zavarja. A dekorációban van honey wood, amit nagyon szertnek a halak+garnélák is. A növényzet 6-7 igénytelen édesvízbe való fajból áll+moha pl. anobius félékből, tündérhínár stb. Az etetés heti 6 nap kis adagokban kapnak, annyit amennyit kell, nem etettem még túl őket, viszont figyelni szoktam arra, hogy ne éhezzenek. Eddig 1 halam sem halt meg, szóval gondolom nincs ezzel probléma. Mint korábban említettem a bettám beteg, csak ez az egy hal, így vettem. Gondolom nem sikerült teljesen meggyógyulnia, de ezt most orvosoltam. Teljesen jól vannak tartva, figyelek rájuk, szóval nem a tartással van gond. Amikor vizet cserélek, akkor is beállítom a hőmérsékletét az új víznek+átalakítom hal-barát vízzé. Nem vagyok annyira kezdő akvariszta, ezt az akváriumomat fél éve kezdtem meg, azelőtt pedig volt egy 200l-es.
ápr. 7. 13:45
 6/7 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Ja, oké, akkor jobb a helyzet mint amire gondoltam :D


Nagyjából csak 2 dologba tudnék belekötni.


A kisebbik dolog ,hogy 54 literes bettásba nem a legjobb választás a neonhal. Azoknak inkább egy kicsit hűvösebb vizű, hosszú akva való. De ha amúgy minden más rendben akkor emiatt nagy bajuk nem lesz.


A nagyobbik dolog ,hogy miért kell a szűrőt hetente takarítani? Az nagyon sok. Ekkora akvába egy nem túl kicsi belső szűrő is megteszi s elég lenne csak 3-5 hetente takarítani. Egy hét alatt annyira megrakódik?

ápr. 7. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nálam sajnos szükség van a heti szűrő takarításra, mivel tényleg eléggé megrakódik.
ápr. 10. 00:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!