Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen halat ajánlotok még...

Milyen halat ajánlotok még ebbe a 285 literes akváriumba?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Adott egy 285 literes akvárium, amiben jelenleg 6 növendék vitorláshal van és 2 növendék öves díszcsík. Szeretnék még bele esetleg 1-1 alganyalót, vagy páncélosharcsát, esetleg egy kisebb csapat neonhalat.

Szerintetek lehet hozzájuk?


ápr. 6. 10:25
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Az öves díszcsíkokat ki kéne venni onnan. Értem én, hogy több forrás azt írja, hogy ~300 literbe épp bele lehet préselni, de józan ésszel gondolkodva 30+ centi nagyra növő, minimum 6 fős csapatot igénylő rajhalnak semmi keresnivalója normál földi halandó akváriumában.

Amíg ők ott dekkolnak, addig nem javasolom más talajlakók telepítését, elég nagy zsúfoltság lesz így is.


A neonhal egy érdekes kérdéskör, mert a sokaknak sikerül együtt tartani őket vitorláshalakkal, amúgy meg a természetes étrendjük része. Én inkább biztosra mennék valami nagyobb/magasabb hallal pl. rózsalazac, fekete fantomlazac.


Hogy miből mennyi fér el az akváriumodban azt nagyban meghatározza a szűrés, amiről mélyen hallgatsz. Ejnye.

ápr. 7. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nem hallgatok, nagyon szívesen leírom.

Sajnos nem külső szűrőm van, hanem két belső.


Az egyik ez lenne: AllPondSolutions 1200L/H Aquarium Internal Filter 1200IF


Egy link róla: [link]


A másik pedig egy meglévő használaton kívüli akváriumomból lett beletéve, mivel ártani nem árt.

Aquael Fan 2 Plus.


Szóval ez a két belső megy folyamatosan.

ápr. 7. 09:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!