Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nagyon tükröződik az akváriumo...

Nagyon tükröződik az akváriumom oldala hogyan tegyek rá hátteret?

Figyelt kérdés
38 literes akváiumom van.A hátulja fekete alapszínű de az oldalai nagyon visszatükröződnek és megőrítik a halaimat.Elég ha csak a hátuljára rakok hátteret vagy oldalra is kell valami?...bár úgy elég hülyén nézne ki
2010. okt. 27. 21:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mi a hátuljára tettünk nagyon szép naptárból képet. Volt egy éves naptárunk, elég nagy méretű falinaptár.Tengerpartot ábrázolt, azt kivágtuk és a hátuljára ragasztottuk. Nagyon tuti lett.
2010. okt. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én nem szeretem ha kép van mögötte.


Én belülre ragasztottam matt világoskék öntapadós fóliát, így az üveg nem is látszik.


- vonalzóval és tollal megrajzolod, levágod méretre

- aztán egy szivaccsal bevizezed az akvárium hátulját

és vizesen ragasztod, akkor nem lesz buborékos.

- Aztán jól rá kell simítani, majd hagyni pár órát, hogy száradjon meg teljesen.


Aztán feltöltheted vízzel az akváriumot. És az úgy jól néz ki, mert nem tükröződik, és csak a hátulján van :)


Itt kapsz, kb 500Ft métere az öntapadós fóliának.

Akár egyszínű matt feketét is vehetsz, ha neked az tetszik.


[link]

2010. okt. 28. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Sőt csinálhatsz kivehető hátteret is, azt pl könnyebb lemosni ha algás lesz.


- üvegessel vágatsz egy üveglapot

- aztán a fóliát az üvegre ráragasztod.

- majd becsúsztatod a kész lapot az akváriumba


Ez a legprofibb.


És egyik felét világoskékre, a másik felét feketére, aztán azt a felét használod amelyik jobban tetszik :)

2010. okt. 28. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ezek a színek olyan természetellenesek, borzalmasan néznek ki sztem. Minek berakni az aksiba üveglappal ha egyszerűen mögé lehet ragasztni természetes képet(vízi növényeet ábrázolót). Én az egyik oldalra is tettem mert arról szekrény van.
2010. okt. 28. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Salx Narval ***** válasza:
Szerintem abba ne menjünk bele, hogy mi természetellenes, mi nem.Mindenkinek a sajátját kell nézegetnie, olyan legyen mindenkié, amilyen neki tetszik.Ha kivüre teszed némiképp tükröződni fog így is.Ha belül, akkor szét kell szedni.A kivehető,egy kis plusz költséggel jár és némi macerával, takarításkor és ki-be rakáskor.Hát, el kell dönteni melyik neked a legjobb.Én egyszínű sötét hátfalat tennék kívül és hosszú szálú, dús növényzetet ültetnék mindkét oldalra.Ennél a megoldásnál, még jól is jön egy kis tükröződés, mert dúsabb hatást kelt.Végül is, egyik megoldás sem jár akkora plusz költséggel, munkával, hogy ne lehetne megcsinálni.Ha nem lenne pici az akvárium a 3-D-s hát és oldalborítást javasolnám.Ami azt illeti láttam az akvaristán, hogy nagyon szépen megcsinálták kisebb akváriumnál is.Most már csak választanod kell.:D
2010. okt. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nekem is voltak sima pószterek mögötte, variáltam, volt többféle is, de a sima háttér képpel az volt a bajom, h belenyúltam az akváriumba, akkor kifolyt a víz, és beázott a kép és akvárium között így, ez meg ronda:

[link]


és akkor szedhettem le a háttér képet hogy kiszáradjon, de amint belenyúltam, megint beázott.


Na én főleg ezért raktam belülre fóliát végülis.

Hát azt nem fotóztam le, de ha sok növény van, az úgy akkor jól néz ki. Most világoskék van mögötte, az olyan mintha égszínkék lenne és az ég az természetesebb hatás, mint egy pószter amin nem az én növényeim vannak :)

2010. okt. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A képen még az első akváriumom volt, de azóta sokat változott, mert rájöttem, hogy apró növényekkel kell telerakni, és akkor néz ki tutin a cucc.


Később megpróbáltam egy mohás erdőt leutánozni. Most van sok vasfa és fűzfa ágak, és minden be van tekerve mohával. Cérnával rátekertem, h ottmaradjon a helyén. És akkor az úgy rá is nőtt a moha mindenre. Így most egy tök jó kis dzsungelem van :) A hátteret pedig úgy csináltam meg, hogy világoskék nem tükröződik, de van egy sötétebb kék vízalatti neon a tetején, ami csak annyit tesz, hogy attól színátmenetes lesz a háttér, és ahogy mozgatja a szűrő a vizet, és az már olyan tök jó tengeres kinézetű :)

2010. okt. 28. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszike :D

Nekem is vmi kék háttér volt az elképzelésem.

Még egy kérdésem lenne.Vettem egy vitorláshalat, de megelőzve a kérdést még nagyon kicsi és 1 hónap múlva lesz nagyobb akvárium neki.Szóval látszólag teljesen jól érzi magát a jobb szemével nem stimmel vmi.Lehet megütötte magát a zacsiban vagy nem tudom, mert fel van dagadva és picit bevérzett neki.De igazából attól tartok hogy beteg és lefertőzi a többit.A kérdés az hogy mit csináljak vele...még nincs lehetőség karanténra.

2010. okt. 28. 18:47
 9/11 anonim ***** válasza:

Hát most nemtom, de amikor nekem az összes halam hasvízkóros lett, nagy volt a hasuk és a bíz alján úszkáltak, s mikor megdöglöttek akkor is alul maradtak.


Akkor volt a vitorlásomnak a szeme körben vörös, de a vitorlás volt az egyetlen aki túlélte az egész betegséget.


Ez már 5 éve volt, de a vitorlás még mindig él.

Hát mostmár nagy, és már nem piros a szeme :)


Valami sera baktopur, vagy nemtom mit kellett nyomni a vízbe, hát amit az állatkereskedésben adtak, azt egy tablettát bele, és 1napig bennehagyni, attól sárga lett a víz, aztán másnap vízcsere, és megint belenyomni 1napra, aztán megint vízcsere, megint belenyomni, asszem ezt 3x vagy 4x csináltam meg és akkor hát közbe minden hal megdöglött, de a vitorlás nem.

2010. okt. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
mondjuk én későn vettem észre a betegséget, akkor amikor már kezdtek kidögleni sorra.. Hát ha félsz akkor a kis vitorlást rakhatod egy vödörbe is csak az akvárium vizéből meríts neki, hátha elmúlik a szemén a pirosság.. nemtudom.
2010. okt. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!