Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nemrég üzemeltem be az új...

Nemrég üzemeltem be az új akváriumomat, elméletileg előírás szerint, mégis folyamatosan pusztulnak a halaim. Mi okozhatja?

Figyelt kérdés
Főleg a guppik és a petitellák, de néhány platti is. A dánióknak azonban semmi baja. A víz tiszta, a halakon külsőleg semmi nem látszik, csak azt veszem észre, hogy nem úsznak, nem esznek és másnapra meghalnak. Már próbálkoztam egy Sera Omnipur kezeléssel is. A pusztulás üteme 1-2 napja lelassult de egy-egy még mindig megbetegszik.
2009. jan. 5. 15:11
 1/3 anonim ***** válasza:

lehetséges hogy már alapbol betegek voltak. Vagy nem lett jol megtisztitva az akváriumban lévö dolgok. De ha teszel bele fertötlenítöt akkor elvileg az segit. meg én szoktam bedobni nekik egy kis kanál sot és nekem most minden rendben van .

A dánioknak valoszinüleg azért nincs bajuk meert elég strapa bíro halak. Most nem jut más eszembe.

2009. jan. 5. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Eddig úgy tudtam, hogy a guppik is meglehetősen szívós halak, és könnyű őket tartani.
2009. jan. 5. 16:26
 3/3 anonim ***** válasza:
igen a guppik szívosak de eddig ha nekem betegség ütötte fel a fejét érdekes modon guppim pusztult el míg dániom egy sem,....ugy hogy csak saját tapasztalatot irtam.
2009. jan. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!