Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A bettám beteg de nem tudom...

A bettám beteg de nem tudom mi a baja így kezelni sem. A gyomra fel van puffadva, és szerintem egyre nagyobb, kifakult és látszik h nem érzi jól magát, lassú is és sokat pihen, az fátyla is kifakult és mintha rongyolódna, Mi baja lehet?

Figyelt kérdés
2010. nov. 2. 14:32
 1/10 anonim ***** válasza:

Szerintem valami olyat ehetett, amit nem bír. Vidd el orvoshoz.

Ha több halad is van,akkor mindenképp különítsd el tőlük.

2010. nov. 2. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:

szia!

Sajnos az én bettámmal is így kezdődött. Nem jelent jót.Foltok lettek rajta végül, és meg is halt rá pár napra :(

2010. nov. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ez nem kajától van...


Gyanús a hasvízkór, az járhat úszórothadással, jellemzően felpuffad a hasuk, kifakulnak és nem normálisan úsznak, vagy csak fekszenek a talajon.

Vegyél JBL Ektol Fluid-ot vagy Sera Bactopur Direct-et (a sima bactopur nem jó, csak a direct!!)

2010. nov. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

a bettád hasvízkóros


hát vagy veszel valami sera baktopurt vagy mit, ami jó drága, vagy megvárog míg meghal és veszel egy új bettát, az olcsóbb. Mert nem adok neki sok esélyt hogy a betegségből kilábal, de azért meg lehet próbálni. A betták könnyen halnak.

2010. nov. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, még annyit tennék hozzá, hogy a kezelés alatt ne etess, tedd külön akváriumba, vagy ha egyedül van akkor abba a vízbe tedd a gyógyszert. Pontosan olvasd el mennyi gyógyszer kell a te vízmennyiségedhez és tartsd be az ott leírtakat. Menjen folyamatosan a szűrő, levegőztető, fűtés és a világítás is napi 10-12 órát. Vízhőmérsékletet kicsit meg is emelheted, 26-28°C-ra, ez segít legyőzni a betegséget.
2010. nov. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Bocsi, közben írtak :)

Hát én azért nem várnám meg, hogy meghal. Nekem is nemrég voltak hasvízkórosak a halaim, szám szerint a kb. 100 db-ból összesen 8, ezeket külön tettük, 3 db halt csak meg, a többi pedig szépen meggyógyult.

2010. nov. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ha már van egy kedvenced, amiért felelősséget vállalsz, nem várod meg, míg elpusztul, csak mert az olcsóbb... Ez hivatalosan is állatkínzás.

A hasvízkór és az uszonyrothadás is.

[link]

Valószínűleg a rossz tartási körülmények miatt alakult ki, kevés vízcsere, nem megfelelő szűrés, rossz minőségű etetés, stressz, ilyesmi.

Kezelés előtt 50%-os vízcsere, pihentetett, megfelelő hőmérsékletű vízzel.

2010. nov. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Elírtam egy mondatot: A hasvízkór és az uszonyrothadás is kialakulhatott egyszerre, mindkettővel küzdhet a halad.
2010. nov. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az én bettámnak is volt hasvízkórja.Én beraktam egy másik kisebb akváriumba 28-29 fokos volt a vize és pár nap múlva megygógyult.Semmijen gyógyszert nem vettem neki.Szerintem felesleges.És utána ugyanojan egészségesen élt mint a többi halam:)
2010. nov. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mindenféleképp vegyél neki gyógyszert és próbáld megmenteni! Ne sajnálj költeni rá, mert ő is egy érző lény, és az nem humánus megoldás, hogy lehúzom a wc-n szegény beteg halat és veszek helyette másikat, mintha misem történt volna. Én a JBL Ektol Fluid-ot javasolom csak az vele a bibi, hogy Mo-n kevés helyen lehet kapni JBL termékeket.
2010. nov. 3. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!