Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az aranyhal és a neonhal...

Az aranyhal és a neonhal megfér egymás mellett?

Figyelt kérdés
2009. jan. 7. 20:32
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Akkor nyugodtan vehetek az aranyhalaim mellé neonhalat?
2009. jan. 8. 00:55
 12/19 anonim ***** válasza:
nézd,nekem ez a tapasztalatom,de látom hogy mások mást írnak.én szakembertől kértem tanácsot,mikor halakat telepítettem,és ami megtetszett,kérdeztem hogy mehet-e.ezek mind mehettek együtt amit írtam,meg még más fajták is.bizonyos lazacféléket nem ajánlott,mert egyikkel-másikkal nem jönnek ki.
2009. jan. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Nekem is van mindkettö, kb.3 éve élnek együtt, 4 aranyhal kb15cm és 20db neon.Soha nem volt gond velük!

Egyébként az aranyhal növényevö!

2009. jan. 8. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim válasza:
Tapasztalatból mondom hogy nem férnek meg, maximum egy válaszfallal, az aranyhal nagyon kényes, és agresszív
2009. jan. 8. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Akkor nem veszek na!><

De amugy az enyémek nem agresszívak!=)

2009. jan. 8. 18:58
 16/19 anonim válasza:

Hali! :)


Sajnos ezt előre senki nem tudja neked 100%osan megmondani hogy összerakhatod-e őket hiszen mindegyik halnak más a temperamentuma. Az aranyhalak azért általában nem agresszívek és ha kapnak rendesen kaját akkor nem eszik meg a kisebbeket. A fekete teleszkópszemű aranyhal kifejezetten nyugis. A neonhalak ugye a víz felső egyharmad szintjében tartózkodnak az aranyhalak gyakorlatilag bárhol de inkább lejjebb, ha elég tágas az akvárium akkor békésen megférhetnek egymással. Azt nem írtad (ha jól láttam) hogy mekkora akváriumról lenne szó és hogy lennének-e más halak is vagy csak ez a két fajta. A probléma az igazából ott van hogy az aranyhal hideg vízi a neonhalak meg trópusi fajták szóval az aranyhal 20 fok körüli a neonok a 26-28 fokos vizet szeretik. Az aranyhalak elég jól alkalmazkodnak de a neonok bizony a meleget szeretik. Nem tudom azóta végülis hogy alakult a hal-állomány felétek de tök kiváncsi lennék rá :). Ha még nem teljes az állomány akkor azt érdemes figyelembe venni hogy trópusit-trópusival hideg vízit-hideg vízivel...


Üdv

2009. jan. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ!

Nem vettem neonhalakat!

15 literes akváriumom van!

2009. jan. 15. 20:08
 18/19 anonim ***** válasza:
Igen ez egy érdekes dolog. Nekem is minden eladó azt mondta hogy ne tartsam más halakkal. Nekem guppikal van együtt és nincs semmi gond. Szerintem probáld meg. Ha bántja akkor vedd ki öket. Nekem 7 aranyhalam is van és nagyon jol viselkednek. :-)
2009. júl. 25. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Tudom hogy már nem aktuális a kérdés, de a neonhal persze hogy megfér egymás mellett! Nekem az eladó mondta, hogy lehet őket együtt tartani.
2010. nov. 7. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!