Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Lehet együtt tartani az...

Lehet együtt tartani az alábbi halakat? Aranyhal, betta, neonhal, guppi, molli, alganyaló.

Figyelt kérdés
Tudom sok helyen olvastam már,hogy míg az aranyhal a hidegebb vizet kedveli addig a betta a melegebbet.Jártam ma egy kereskedésben ahol az aranyhal is 24-25 fokon tartották.Azt mondták jól elvannak ezekkel a haltípusokkal és ezen a hőmérsékleten.Szerintetek?
2010. nov. 15. 13:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A probléma ott kezdpdik,hogy az aranyhal megeszi a kisseb termetű halakat,a betta meg elég harcias és nem szereti a társaságot.

Amit írtál az abban a formában teljesen csőd.

De ha nem veszel aranyhalat meg bettát akkor a többi elvan egymással.

2010. nov. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Részletezve megevett és megtépázott csúf halaid lennének ebben a formációban vagyis csak egy halad lenne a végén az aranyhal.
2010. nov. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ja és az aranyhalat min 100 literesbe kell rakni.

És aranyszabály ha az egyik hal letudja nyelni a másikat akkor le is fogja nyelni.

2010. nov. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Még a másik ellenszempont, hogy az aranyhal hidegvízi (18-20°C) a többi meg melegvízi (24-26°C).

www.diszhal.info

2010. nov. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Kriszti83 ***** válasza:

Én jártam már úgy, hogy az állatkereskedésben azt mondták, ellesznek egymással a kiválasztott halak, aztán kész horror zajlott az akváriumomban :(

Szerintem a neonhal, guppi, molli, alganyaló megfér egymással.

2010. nov. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Az eladónak az az érdeke, hogy minél több halat elpasszoljon, a többi úgyis a te bajod lesz, aztán még neki jó is ha a megcsappant halállomány miatt újrajössz vásárolni.
2010. nov. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 kzs ***** válasza:

Minden válasszal egyetértek (az utolsóval is: sajnos ez az egész üzlet, nem is szól másról).

Az aranyhalat nagyívben felejtsd el.

Bár ami azt illeti, én meggondolnám a neonhalat és a mollit/bettát (ugyanis a molli és a betta melegigényesek (25 fok a minimum), ezzel szemben a neonhalnál az optimális hőmérséklet 22 fok). Akkor inkább legyen Vörös Neonhal (ez melegigényesebb, számára 25-27 fok tökéletes - simán tartható bettával).


Alganyaló: ez mit jelent? Mert ha Aymonierii-ről van szó, akkor felejtsd el. Nagyobb akváriumba mehet az Ancistrus, ha viszont kisakváriumod van, akkor inkább Otocinclus kéne.


Különben hány literes akváriumról van szó?

2010. nov. 15. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek.Egyébként 54 literes az akváriumunk.
2010. nov. 16. 17:58
 9/9 bettafangirl válasza:
Szia!Az a baj hogy még az aranyhal hideg édesvizi, a betta pedig trópusi édesvizi ezért az evoluciójuk során eltérő vízterekhez alkalmazkodtak.Még az aranyhal a 4fokos hőt is elviseli, addig a betta életképessége rohamosan csökken ha az akvárium hője tartósan 20fok alá süllyed.
2010. nov. 29. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!