Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A boltban a halakat milyen...

A boltban a halakat milyen idős korukban árulják?

Figyelt kérdés
csak azért mert (szaporodás szempontjából) megkérdeztem az eladót és fogalma nem volt róla. Nem is értenek a halakhoz....na mindegy válaszokat köszi
2010. nov. 5. 20:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
változo.akár felnőtet vagy öreget is árulnak.de vannak halak amiről meg lehet állapitani,hogy ivarérett-e.
2010. nov. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
45%

HA belenézel egy guppis akváriumba látod hogy vannak igazán aprók is (azok az újszülöttek)

És vannak olyanok amiken már látszik hogy alig mozog stb...

olyat vegyél ami a 2 között van :D

Kb a többi halnál is így működik :D

www.akvarista.hu

2010. nov. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
25%
Nálunk az eladó 30 éves és nagyon cuki!
2010. nov. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
1. válaszoló: és hogyan állapítom meg hogy ivarérett-e, mondjuk egy razbóránál vagy inkább egy dániónál??
2010. nov. 5. 21:23
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem az első vagyok, de válaszolok. Dánió nőstényeknél látszik, hogy ki vannak gömbölyödve, akkor már ikrásak, ivarérettek.

A boltban egyébként fiatal egyedeket árulnak, általában még nem ivarérettek, ez logikus, mert így kevesebb ideig etetik őket, kevesebbet költenek rájuk.


Az egyik előző válaszolónak meg... Kit érdekel, hogy cuki az eladó...?

2010. nov. 5. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A halak méretéből, a beikrásodásból látható, hogy ivarérett-e. De ezek a halak hamar ivaréretté válnak, tehát vehetsz egészen kicsiket is, a lényeg, hogy szépek legyenek.

Általában fiatal halak kerülnek be a boltokba.


Az eladó/tulaj személye pedig legalább olyan fontos, mint a kínálat vagy az árak. Buta, mogorva eladóhoz senki sem szeret járni.

2010. nov. 6. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Egyetértek hogy az eladó is egy fontos szempont pl itt ahová járok van egy férfi és egy nő. A férfi nagyon kedves meg mindig enged az árakból a nőt megkérdezem vmiről olyan flegma..... na mind1 köszi a válaszokat
2010. nov. 6. 09:42
 8/11 anonim ***** válasza:
Persze, hogy fontos, nekem is, csak ez a beírás, hogy "nálunk az eladó 30 éves és nagyon cuki", hát szerintem nem igazán vágott a témába :) De aranyos, bocsi...
2010. nov. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nálunk is cuki az eladó srác. A barátomnak meg az eladó csaja tetszik, az is cuki állítólag :)
2010. nov. 6. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én vittem a boltba egy 5 éves halat, hát majd eladják valakinek, az már jó nagy, 20centis. Most ott figyel az egyik akváriumukba. Szoktam vele beszélgetni mikor arra járok :)
2010. nov. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!