Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mire kell 20l-es akvárium egy...

Mire kell 20l-es akvárium egy sziámi harcoshalnak? Mozgásigénye elvileg nem nagy és nem mozog sokat és boltban egy literes üvegben van egy szál növénnyel.

Figyelt kérdés
2011. aug. 16. 18:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom...én mindig sajnálom a boltokban a Betta hímeket, amikor egy köpetnyi vízbe vannak beszorítva...lehet, hogy kibírja, de jól nem érzi magát, az biztos.
2011. aug. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Salx Narval ***** válasza:
Neked miért nem elég egy cella? Amúgy minimum 30 kell, de egy akvarista ennél jóval nagyobb helyen tartja a halait és nem azt nézi, hogy megél e még ekkorában.
2011. aug. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ne abból indulj ki, ami a boltban van. Ott a halak nagy rész megdöglik, csak néhány napot vannak a tárolókban.

Hogy mire kell egy 20 literes akvárium, ami igazából 30? 1. Ekkora méret a minimum, hogy a megfelelő felszereléseket (szűrő, világítás, fűtő) el tudd helyezni az akváriumban. Hogy kicsi a mozgásigénye? Ez nevetséges, nem láttál még 200 literes akváriumban bettát. A nyomorult kis pohárban hogy lehetne bármilyen igénye szerencsétlennek? Biológiai egyensúlyról hallottál már? Ahhoz, hogy annyi baci meg tudjon telepedni, ami a betta bomlástermékeinek egy részét meg tudja kötni, még a 30 liter is kevés. Egy ennél kisebb akváriumot növényesíteni sem lehet rendesen.

Aki ennél kisebb helyen akarja tartani, az egyszerűen nem ért az akvarisztikához, nem tiszteli sem a hala, sem a természetet. Az csak egy haltartó, nem akvarista.

2011. aug. 16. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
26%

Azért ne hasonlítsunk már össze egy viszonylag "magas" inteligenciával rendelkező embert, egy 6 cm-es kis hallal!:O

A halak nem járnak dolgozni, meg nem sportolnak meg nincs olyan dolgokra szükségük, mint az embereknek.Úgy birom azokat a válaszokat, hogy:"Neked elég lenne egy cella?

A betta kap enni és még fáradoznia sem kell érte.Sok búvóhellyel és növényekkel simán elvan egy 20 literes akváriumban!

Jó hogy azt nem mondjátok, hogy egy gilisztának nagyobb helyre van szüksége, mint egy elefántnak! .....

2011. aug. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
66%
Igaz, hogy az állatok sok mindent kibírnak, de ne arról szóljon már az állattartás, hogy próbálgatjuk, mi az amibe éppen hogy nem döglenek bele...
2011. aug. 16. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
24%

és ti honnan veszitek,hogy a halnak kell több?semmilyen jelet nem ad a külvilágnak mi tetszik neki és mi nem...

nem kioktatást kérek a szívtelenségemre hanem egy magyarázatot.

Nem tartok halat és nem is szeretnék,ezért lepontozást sem kérek mert én nem tartok állatot csak érdekel.

2011. aug. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Platypus ***** válasza:

Már nem azért, de az intelligencia nem függ össze az igényekkel. Az ember viszonylag sokat elvisel(még ha nem is örül neki), míg egyes halak akár a legkisebb változásba is belepusztulnak. Lehet hogy a halak nem írnak 10 kötetes regényt a szenvedéseikről, de azt azért ki lehet számolni, minimálisan mekkora élettér és milyen körülmények szükségesek ahhoz, hogy megérjék az ideális élettartamuk végét. Egy Bettának ezért szükséges minimum 20 liter, de az új törvény szerint 30 liter alatt nem lehet halat tartani, szóval 30 liter alatt már nem szabad Bettát sem tartani.

Egyébként még ha a hal mozgásigénye nem is lenne nagy, akkor is szükséges ez a vízmennyiség, mert a halak a vízbe sz@rnak, amit nem lehet csak úgy minden egyes alkalom után eltakarítani. A végtermék eltakarítása 2 vízcsere között csak és kizárólag az akváriumban élő hasznos baktériumoknak a feladata, és ezeknek a baciknak sok élettérre van szüksége a megfelelő teljesítményhez.

2011. aug. 16. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
19.26 Minden állat ad jeleket, ha valaki figyel rájuk, és ismeri a viselkedésüket, szokásaikat. Ez még a halakra is igaz. Lehet rajtuk látni, ha jól érzik magukat, és azt is, ha nem.
2011. aug. 16. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Salx Narval ***** válasza:
Nézd ha már 30 éve foglalkozol állatokkal mint én és szereted is őket, érteni fogod a jelzéseiket észreveszed a viselkedésük változásait és értelmezni is tudod.Ez természetesen nem csak a halakra igaz.Sok halat neveltem és szaporítottam már, különböző helyen és módon, hidd el láttam a különbséget.Nem kívánok én senkivel vitát nyitni a haltartásról, egyetlen célom van segíteni legjobb tudásommal azoknak akik felelős akvaristák szeretnének lenni és tanácsot kérnek ezen az oldalon.Sajnálom, ha nem tetszik a véleményem valakinek, de én ezt így tanultam, tapasztaltam és csak ezt adhatom át másoknak, mármint ha igénylik.SN.
2011. aug. 17. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

ha állatkínzás az 1 literes akváriumban tartani a halat egy szál lebegő növénnyel,akkor miért nemperelhető illetbe bírságolható az állatos üzlet?:O

ha elő van írva a 30l...vagy valamit nem jól értek?

2011. aug. 17. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!