Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mivel kezelitek a növényeket...

Mivel kezelitek a növényeket mielőtt beleteszitek az akváriumba?

Figyelt kérdés
Vagy csak simán bele teszitek?
2010. nov. 5. 22:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Mi semmivel.
2010. nov. 5. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Karanténozni kell, mint a halakat. Rengeteg fertőzést vihetnek be, egyik ilyen a darakór parazitája. Ez ha nem talál gazdatestet, akkor magától elpusztul pár nap alatt. Viszont ha egyből beteszed, abból nagy baj lehet. Vegyszerezni viszont nem kell.
2010. nov. 5. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Salx Narval ***** válasza:
100%
Én is kivárok egy hetet, mielőtt a halak akváriumba teszem.Ha nem akarok várni, akkor timsós vízben áztatom 1 órát, ha van kéznél a neomagnol is jó.Természetesen sok más jól működő módszer is létezik. A vegyszerek használatát kezdőknek nem tanácsolnám,( timsó, hipó,flóraszept,jód,foszforsav,csersav, stb ) még a sózást sem nagyon, mert ha elsokallnak megölhetik vele a növényt, ha túl keveset használnak belőlük, akkor viszont nem ér semmit.A legjobb kezelési módszer a kivárás és 1-2 tabletta neomagnol.5-10liter áztatóvízbe kb 2-3 db 1-órára.50 literhez 2 db 1 hétre.
2010. nov. 6. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Karanténozni kéne, jah, de én nem szoktam, csak lemosom csap alatt.


pl multkor vettem 3 növényt, ott állt vagy fél órát zacskóban, víz nélkül, aztán vittem lemosni, erre kigrott belőle egy kicsi algaevő, és lement a lefolyón. De aztán nyomattam ezerrel a vizet a csapba, és visszaúszott, gyorsan betömtem kezemmel a lefolyón és kiabáltam barátomnak, hogy hozzon egy hálót.


Szal sikerült megmenteni, és gyorsan bedobtam az egyik akváriumba, mert így hirtelen mást nem tudtam tenni vele.


Szerencsére nem volt beteg, jól van ő is meg a többiek is :)

2010. nov. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is rögtön beültetem a növényt, lehet hogy nem helyes, de eddig még nem volt gondom emiatt. (Jó a kis algaevős sztori, klassz, hogy ilyen ügyesen sikerült megmenteni a lefolyóból. Így lett egy ajándék halad a növény mellé.)
2010. nov. 8. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!