Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szeretnék nyitni egy sügéreket...

Szeretnék nyitni egy sügéreket árusító és akvarista üzletet. Szerintetek lenne rá kereslet?

Figyelt kérdés

Vannak akvarista boltok ahol lakom, de ott csak azokat a tipikus mollit,guppit stb lehet kapni.Mostanában rákaptam a sügérekre és van is 5 fajta.Nagyon nehezen találtam rá ezekre a példányokra.Ezért is gondoltam,hogy jó ötlet lenne, mert sztem még sok ember van ezzel így!

Válaszotok előre is köszönöm!


2010. nov. 9. 10:33
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Boltot nyitni lehet, de csak ebből a pár fajta sügérből megélni nem fogsz.


Én is unom a molly, platti, xipho, neon, guppy és társait, de az átlagembernek ez tetszik, a boltban meg azt lehet kapni, amire a legnagyobb kereslet van.


Én azt szoktam csinálni egyébként, hogy kinézem neten amit szeretnék, és az általában nincs a boltban, aztán szólok az eladó srácnak, hogy próbáljon hozatni nagykerből. Így nagyjából bármilyen halam lehet.

Ha sikerül hozatnia akkor jó esetben 1-2 hét mulva megkapom, rossz esetben nem.


És csak halakból sem élnél meg, csak úgy ha lenne még mindeféle állatod és hozzávalók, kaja, ketrec, akváriumo, terrárium, vízkezelőszerek, fűtő, szűrő, sokféle kavics, dizájn elemek, vasfa, kövek, műnövények és igazi növények.


Szóval ahhoz, hogy fenttartsd magad ebből, szerintem rugalmasnak kell lenned. Mindent kell hogy árulj, ami szem-szájnak ingere.


Első körben nagykerekkel kell hogy legyen kapcsolatod, aztán már tökmindegy mit árulsz, lényeg hogy el tudd adni, ne maradjon a nyakadon.

2010. nov. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim válasza:
Kérdező, amúgy az nem hülyeség, ha ritka fajtákkal kezdesz valamit, mert pl. én is olyan vagyok, akit érdekel a különleges (van 2 békám, azok is olyan, amit Budapesten összesen 1 boltban és 1 tenyésztőnél lehet kapni), és 2 almacsigám utódai mutálódtak olyan színné, amit nem láttam még kereskedésben. A ritka érdekes, van, amivel könnyű a dolog, mert csak külsőségekben különbözik a hagyományostól (pl. a guppik egyik ilyen divatos tenyészet, egyre több színt alkotnak a tenyésztők), ami meg új faj, ott a felvilágosítás mindenképpen. Csak ugye kevéssel nem nagyon éri meg, és kell vagy valami kezdőtőke, hogy helyet bérelj, vagy eleinte otthon kereskedsz, és a vevő lakásra megy (ilyent is tudok).
2010. nov. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Kisvárosban lakom és 2 kicsi akvarista bolt van ahol kb 5-10 fajta hal van.De a vizük koszos és miután hazavitted pár nap és lefertőzi a többit és sorra döglenek meg!Lenne kereslet sügérekre mert már most sok érdeklődő van hogy mikor lesznek növendék halak,meg mikor tudok beszerezni ritkaságokat.Én szeretném ha többen megismernék ezeket a csodálatos halakat!Vannak itt háznál de nem sok fajta.Én megpróbálnék minél több fajta sügért beszerezni,hogy mindenki megtalálja a neki tetszőt!Pl most törpesügéreket keresek de a környéken nem találtam 1 db-ot sem!Meg nem csak akváriumokkal és halakkal kapcsolatos dolgok lennének hanem kisállat eledelek és minden ami az állatok ápolásához és tartásához kell.De elsősorban sügérek lennének!
2010. nov. 10. 09:43
 14/21 anonim ***** válasza:
Írtad hogy lenne rövid leírás róluk. Olvasd el a szabályzatot mert ma már ez kötelező. Matematikai képlet van rá a legújabb rendeletben hogy hány halnak mekkora aksi kell milyen szűrő és kiegészítő tartály, milyen leírás, akváriumfedés stb. Szigorú szabályok vannak.
2010. nov. 10. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Számolj!

Pl. 18.000 fős kisváros. Ez kb. 6000 háztartás. Ebből kb. 500-ban lehet akvárium. Saccra 50 sügeres vevőd lehet.

Ekkora településen nem tudsz prémium üzletet csinálni. Kb. 5 millióval belevágsz, erős marketinggel és rányitsz a már évtizedek óta működő konkurenciára, akkor lehet esélyed, de guppi-molly vonalon kell erősnek lenned. 1 milla tartalékkal, míg a másik 2 bolt bedől.

2010. nov. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Hát meg kell hogy mondjam amik itt vannak aksis üzletek semmi leírás nincs a halakról meg semmit nem mondanak.Ha az kell odaadja annak csak a pénz kell.Nem csak erre a településre építek hanem a környezőekre is mert ebben a megyében nem nagyon találni 3 fajtánál többet!
2010. nov. 10. 16:15
 17/21 anonim ***** válasza:
Melyik város ez?
2010. nov. 10. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

pestn se mondanak semmit a halakról, úgy kell kihúzni az eladóból ha valamit meg akarsz tudni. Én pont arra gondoltam, hogy pl növényeknél, itt már láttam olyat hogy kis műanya cimkék vannak bedugva a cserépbe, rá van írva legalább az, hogy milyen növényt veszek, ami annyiból jó, hogy ha olyan hülye voltam és azért vettem egy növényt, mert csak úgy megtetszett a boltban, akkor legalább nem felejtem el hazáig a nevét és rá tudok keresni neten, hogy mik az igényei, kell e neki CO2, vagy sok fény kell, kell e neki táptalaj, vagy valami extra, avagy megvan egy sötét lukban is minden nélkül mint pl az anubias, jávai moha, vizipáfrány... Na most pl ez jó, szal ezeknek a kis cetliknek örültem anno.


Végülis lehet tényleg jobb lenne ha lenne egy kis komplett leírás is, akár egy lapra kinyomtatott szöveg, mert akkor net nélkül is tudná az ember, hogy mit vett és mik az igényei. Növényeknél, halaknál is jól jöhet, szóval a dolognak ez a része egy jó ötlet lenne szerintem, csak lehet ha már a boltban elolvasnák a vevők hogy mit vesznek, akkor fele annyit se vennének meg, valószínűleg.


Nekem is volt olyan, hogy vettem olyan halat 100 literesbe, aminek min 300 liter kellett volna, aztán a pénzem elúszott, mert kifizettem, de aztán megváltam a haltól.. ilyen is előfodrult. Viszont a voltos így is kaszált rajtam egy ezrest, vagy többet.. Olyan növényeket is vettem, amik 2 hónap alatt elrothadtak, és el kellett telni egy kis időnek mire felfogtam, hogy nem lehet csak úgy összevissza vásárolni mindent. De az alatt az iső alatt is keresett rajtam a bolt egy pár 10ezer Ft-ot, mert sok hülyeséget vettem már életemben :)


Szóval hát lehet ezt normálisan is csinálni, csak akkor kevesebb pénzed lesz. Én azt hiszem, hogy nem véletlen az, hogy a boltban nem adnak megfelelő felvilágosítást az állatokról, mert szerintem akkor kevesebben vásárolnának.


Azaz ha hülyeséget veszel, a boltos még lehet tudja is, mert nem biztos hogy hülye, csak annyi, hogy a pénzre hajt, mert hát ő is abból él. És ezek a boltosok nem igazán nevezhetők állatvédőnek, szal kb lexarják, hogy az állatnak mi lesz a további sorsa.

2010. nov. 10. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
tudom sok benne helyesírási hiba, gyorsan írtam, és nem olvastam vissza.. na mindegy :)
2010. nov. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Jaja teljesen egyetértek veled!Nem feltétlenül megy a normális kiszolgálás és a megfelelő tájékoztatás az anyagiakra!Sztem ha 1 üzletben rendesek az eladók meg minden akkor oda jobban fognak járni.Mi is jártunk már úgy sügérezés előtt nekünk is volt szumátrai molly stb.Az eladó ismert tudta hogy milyen halakat vettem és megtetszett a betta.Nem mondta volna hogy a szumátraiak kinyírják.Akkor még nem értettem ezeket a dolgokat hogy miket lehet együtt tartani és miket nem!Meg igénytelen egy üzlet és ha kutyatápot akarok venni akkor csak a drágák vannak.De azt nem engedheti meg mindenki.Én erre is odafigyelnék!
2010. nov. 11. 08:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!