Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Lehet-e tévét tenni akvárium...

Lehet-e tévét tenni akvárium fölé?

Figyelt kérdés
Hogyan érdemes kialakítani a tartó szekrényt, hogy a pára ne károsítsa a tévét?
2010. nov. 9. 12:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól le van fedva az akvárium, akkor elhanyagolható a pára, ami eljut a tévéig. Ráadásul ha egy zárt polc is van köztük, tehát nem csak egy konzollal a medence fölé van lógatva, akkor meg pláne. Lásd rengeteg barkácsvilágítás van akváriumok fölött, amelyek nem páramentesítettek, mégis működnek. Pedig közel vannak és polc sincs köztük.
2010. nov. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
65%

tedd az akvárium mögé.

azon úgyis átlátsz, ha jó film megy és látod a halakat is.

dupla élvezet:)

2010. nov. 9. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
13%
Nem szerencsés ötlet!!Vizcserénél belefolyik a tv-be a viz és odaszarsz mint Gyönyörű Ferkó macskája az eperfa alá!!A helyedben nem párositanám őket egy polcra,mert akár fölé,alá mellé teszed----főleg ha meg is világitod--nagyon rontja a szemet!Azt meg gondolom nem akarod!
2010. nov. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%
Vikibébi, nálunk a víz lefelé csorog és nem felfelé, nem tudom, hogy folyna bele a felette lévő tévébe :D De a többit sem értem a magyarázatodból, pedig többször olvastam (tudom, én vagyok a buta), de azért gondold már át amit leírsz...
2010. nov. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Salx Narval ***** válasza:
43%
Muszáj a szekrénybe tenni az akváriumot? Nincs máshol hely? Nem túl stabil dolog egy szekrény.A tévében ennyi pára nem okoz talán zárlatot, de a fölötte lévő bútorlapot idővel átáztatja és tönkre is teheti.Minden esetre egy üveglap nem ártana.Ne teljesen zárjon, hogy levegőzhessen a víz.Én megpróbálnék valami más, stabilabb helyet keresni, vagy csinálni az akváriumnak, de te tudod.
2010. nov. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
43%

Az akváriumnak 30cm magasan kell lennie, minimum, mert különben nem tudsz benne vizet cserélni, mert ugye a vödör lejjebb kell legyen, hogy a víz átfollyon bele.


Az akvárium fölött is kéne hogy maradjon 30cm hézag,

hogy kényelmesen tudj belenyúlkálni, tisztítani.

De kell oda valami takaró lap is, hogy ne világítson a szemedbe a neon ami a tetején van.


(egy 2db-ból álló csúsztathatós üvegtető sem ártana aki tetejére, hogy ne jöjjön ki a pára)


A szekrény tetejére meg rakod a TV-t.



Akkor nézzük:

A földtől 30 magason egy polc, rajta akvárium ami mondjuk 30cm magas, fölötte még van 30cm hely.

Ez összesen 90cm, ha a bútorlap vastagságát nem számolom.


Tehát 90magasan lesz a TV alja.

Ha ágyból nézed ezt a TV-t kitörik a nyakad. Nem?

Ezt gondold végig.


Meg lehet csinálni, csak mittomén, ha az akvárium fölött kisebb helyet hagysz, akkor kínlódni fogsz tisztításkor.

2010. nov. 9. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
90 cm az nem túl magas. Az én TV-m alacsonyabban van, és ágyból nézem.
2010. nov. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
16%

A válasz megírásának időpontja: ma 13:33


Köszi hogy kijavitottál!!Ezért legközelebb csinálhatsz velem valami olyat amit úrilány nem ír le!!

Ezzel csak arra szerettem volna utalni hogy nem neked válaszoltam és jó kutya nem ugat át a szomszédba!!

2010. nov. 9. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Lehet nem túl magas 90cm, ezt döntsd el te.


A nagymamám is a szekrény tetejére rakta a tévét, de ő még magasabbra, mert félt hogy sugároz és rákot kap tőle.

Nekem meg kiskoromban kitört a nyakam ha tévét akartam nézni, ezért inkább nem is néztem, nade ez már mástészta :)

2010. nov. 10. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!