Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit tegyek, hogy a jávai...

Mit tegyek, hogy a jávai mohám világosabb színű legyen?

Figyelt kérdés

Látok képeket a neten ahol szép világos zöld színe van nekem meg elégé sötétzöld.

Kéne neki co2 hogy gyorsabban nőjön és akkor más lenne színe is?

Jelenleg kb 40 watt világítást kap nem tápozom most vettem.

Tehát még a boltban lett ilyen sötét vagy ez ilyen is marad?


2010. nov. 10. 15:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

A képek csalnak kicsit, de a jávainak mélyzöld színe van, ez a természetes. Egyébként beírtam most gugliba a jávai mohát, csak néhány képen van valóban az, a legtöbbön karácsonymoha, néhol úszó májmoha látszik, ezeknek a színe sokkal világosabb, üdébb.

Tápozni nem igazán szükséges, a 40 wattos világítás egyébként meg fogja tenni a hatását és szép világos hajtásai lesznek, jobban fog kinézni.

2010. nov. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Gondoltam,hogy összedobok egy házi co2-t pet palackból.

Az menyit segítene szerinted mert beakarok futtatni jávaival 2 nagyobb felületet az akváriumban de nincs kedvem hónapokat várni.

A légpumpához csatlakoztatnám így csak akkor jut e co2 mikor oxigén is,nem állna fent egy áram szünet alatti túladagolás veszélye és éjjel sem kapna co2-t mivel éjjel nem menetem a légpumpát.

2010. nov. 10. 15:27
 3/14 anonim ***** válasza:
Nem tudom, nem co2zők, de biztosan meghálálják a növények. Ha van rá időd, próbáld ki, sokan használják. Viszont a légpumpa és a vízmozgás nem tesz jót a co szintnek, hamar kiszellőzteti, de gondolom átolvasod a cikkeket és blogokat mielőtt belevágsz, azokból sokminden kiderül, vannak nagyon jó írások.
2010. nov. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Olvasgattam már a témában.

És épp emiatt a kiszellőztetés dolog miatt fogalmazódott meg bennem az az ötlet,hogy a légpumpával nyomjam be a co2-t mert ha ki is szellőzik akkor is folyamatosan pótlódik és pont annyi esélye van felszívódni mint az oxigénnek hisz keverve juttatom be mind kettőt,így nem kell félnem annyira a túladagolástól és kevesebb munka is van vele mert nem kell külön csinálnom semmit ami bevezeti a gázt a vízbe.

2010. nov. 10. 17:36
 5/14 anonim ***** válasza:

Ezt a megoldást olvastad valahol, ez így működik? Nem szeretnék hülyeséget mondani, de szerintem kell egy diffúzor, ami alatt megreked a co2 és be tud oldódni. Szerintem ha porlasztó mellé nyomod az azonnal kiszellőzik, semmi haszna nem lesz. Én ha most belekezdenék a barkácsolásba (valószínűleg bekövetkezik a közeljövőben), akkor ezt próbálnám ki:

[link]

2010. nov. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
A karácsony(fa) moha a jávainak egy változata. A ricca sokkal világosabb. Egyik sem igényel semmi különöset, de szeretik a fényt.
2010. nov. 10. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

A jávai nem lesz világosabb a CO2-től.

Az csak akkor lesz világosabb, ha nagyobb wattos, nagyobb lux-os lámpával világítod meg. De akkor meg a sok fénytől zöld algáid lesznek.



Kompakt fénycső Dulux L 36W/865 Daylight 6500K 24x44x411mm 2G11 Azonosító: 01041 1.790 Ft

<-- ebből kéne 2db


Helvar elektronikus T5 fénycsőelőtét 2x39W; L 2x36W Azonosító: 00907 4.990 Ft

+ FOGLALAT

+ TARTÓBILINCS

+ 10 méter 1 eres kábel

+ 1 tápkábel kapcsolóval


Durván 10ezer Ft lennne, de iszonyat fényere van.

Nekem ilyen volt, hát szép volt, szép volt, ettől minden növény világos üde zölden virított, meg ettől úgy fotoszintetizáltak a növények, hogy mindegyik tele lett buborékkal, csak elkezdett nőni a zöldalga is, mint a fene és a fél akváriumot beterítette.


Aztán inkább lecseréltem ezt a lámpát egy gyengébbre,

És most így megint sötét színű a jávai mohám :)


Mindegy ha ilyet akarsz, akkor ezt itt veheted meg:

A TUNGSRAM bolt

nyitva: Hétfő-Péntek 10-17:30h

Bécsi út 67.

Mobil: +36-70-31-00-878

E-mail: tungsrambolt@gmail.com

2010. nov. 10. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

de egyébként ha tudsz venni valahol, nézd meg élőben ezt a mohát "Riccia" ez tényleg sokkal világosabb mint a jávai.

Bár én nem tudtam venni sehol egyébként, de lehet hogy ahol te laksz, azon a környéken árulnak :)


[link]

2010. nov. 10. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Nézegettem már én is a májmohát csak azt nem tudom honnét szedjek,mert a jávai mohát is egy évembe telt beszerezni :(

Májmohához leghamarabb úgy jutok ha rendelek a neten.

És habár a májmohát mondják a legdekoratívabb növénynek amiből fűszőnyeget lehet varázsolni én azért tartok tőle mivel úszó növény és azért a lefogatással lenne macera nem is kevés szerintem.

2010. nov. 10. 20:19
 10/14 A kérdező kommentje:

Egyébként gondoltam,hogy a co2-től nem lesz világosabb a jávai moha de nem is arra értettem.

A co2-vel a növekedését szeretném gyorsítani mivel közel fél négyzetméteres területet akarok bele benöveszteni és egy másik akváriumban pedig negyed négyzetnyi terület amit be kell nőnie,mert egyenlőre ez a terv.

És mivel egy légpumpa megy majd 2 aksira így ebből is jött az ötlet,hogy azzal küldjem be persze attól még létezhet jobb megoldás a porlasztó kőnél és lehet alkalmazni is fogok valami jobbat.

De attól még a légpumpával küldöm be,mert szerintem a gáz az gáz és tökmindegy hogy o2 vagy co2,persze lehet,hogy tévedek.

Még utána járok a dolgoknak de szerintem biztos létezik egy köztes de mégis működő megoldás.

2010. nov. 10. 20:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!