Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit tegyek, hogy a jávai...

Mit tegyek, hogy a jávai mohám világosabb színű legyen?

Figyelt kérdés

Látok képeket a neten ahol szép világos zöld színe van nekem meg elégé sötétzöld.

Kéne neki co2 hogy gyorsabban nőjön és akkor más lenne színe is?

Jelenleg kb 40 watt világítást kap nem tápozom most vettem.

Tehát még a boltban lett ilyen sötét vagy ez ilyen is marad?


2010. nov. 10. 15:02
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

A májmoha sokkal nagyobb fényigényű, nehéz életbentartani, ha nincs profi világításod. Lekötni meg ahogy mondod nagyon nehéz, mert ha lehálózod, akkor az alja besárgul, a tetején pedig átnő a növény és felúszik a víz felszínére.

A co2 meg nem ugyan olyan, mint a beporlasztott levegő, ahogy mondtam, egy tölcsér kell neki ami megfogja, hogy be tudjon oldódni. Ha felmegy a vízfelszínre a porlasztott levegővel, akkor azonnal elillan. Gondolj csak bele, milyen hamar kimegy a szénsav az üdítőből, ha rázod és kevergeted. A porlasztó ugyan ezt csinálja.

2010. nov. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Nálunk a jávai moha akkor nőtt leggyorsabban, mikor a barátom 5 napig nem kapcsolta fel a villanyt a akváriumba, de még a napot is kitakarta (mer épp az ecsetalgát meg akarta szűntetni, szal töksötétbe volt a moha).


Akkor megnyúlt és hosszú szálú lett :)

2010. nov. 10. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Nézegettem néhány reaktort és diffúzort tényleg hatékonyabbak,de nem látom akadályát,hogy a levegőt is beküldjem ezekbe a co2 mellett ha eltalálom a megfelelő beállításokat akkor akár az oxigént is benyomhatom ezeken keresztül.

Nem látom akadályát továbra sem,hogy vegyesen küldjem.

Mindazonáltal talán egy belső co2 reaktor az ideális az én esetembven mert megoldható,hogy ne látszon hatékonyabb és nem olyan törékeny mint egy diffúzor.

2010. nov. 11. 18:33
 14/14 A kérdező kommentje:

Megvan a megoldás.

Spórolni akartam de nem lehet.

Miután a mattenfilter kevésnek bizonyult mechanikai szűrés szempontjából vagyis erre a feladatra egyártalán nem alkalmas.

Emiatt kell vennen egy belső szűrőt erre a célra az majd monyja az oxigént a mattentenen keresztül folyó cső végére pedig ráerőszakolok egy házigyártmányű belső Co2 reaktort.

Így mindkét dolog megoldódik és még a víz is tiszta lesz:)

2010. nov. 13. 16:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!