Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért sárgul az úszó májmohám?

Miért sárgul az úszó májmohám?

Figyelt kérdés
2 hete van meg ,használok serra florenát ,világítás 10től 20 óráig megy .Van közte békalencse ami szinte fehér színű .
2010. nov. 10. 20:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Valószínűleg kevés neki a világítás. Nagyon nagy a fényigénye. A víz felszínén úsztatod, vagy lekötötted valahova? Hányl iteres az akvárium és hány wattos a világítás?
2010. nov. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A víz tetején úszik .45 l és 15 Watt .Egész nap megy szinte a világítás,szóval nem hinném hogy ez lehetne a baja.
2010. nov. 10. 21:29
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát akkor esetleg a co2 hiány okozhatja. Fényre visszatérve, 15 watt nem olyan sok nekik és a színhőmérséklet sem mindegy (egy 3500 K körüli sima fénycső és például egy 10000K-s növényes nem összehasonlítható). Ezt a nem olyan sokat nem lenézően mondom, nekem 70 literesen van annyi, tehát csak ennek a növénynek lehet kevés.
2010. nov. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Olvasd el:

[link]


"világítás: erős"


Az erős azt jelenti, hogy 1 watt / liter

Tehát 45 literhez 45 watt = erős fény


A 15 Wattot inkább gyengének mondanám. Ahhoz inkább vegyél jávai mohát, az nem fog sárgulni.



Persze nem a watt számít igazán, hanem a lux, meg a kelvin, mert az a a lux = fényerő (minél több annál jobb), de az akvaristák általánosságban watt számot mondanak, talán mert úgy érthetőbb, azért.


A kelvin pedig = színhőmérséklet

6500 Kelvin, vagy annál nagyobb színhőmérsékletű fénycsövet kell venni, az a megfelelő tartomány egy növény számára, de akvarista boltokban csak olyat kapsz.

2010. nov. 10. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
szal riccia-nak minimum dupla fénycső, és az egyik legalább legyen egy rendes jó drága akváriumi fénycső
2010. nov. 10. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Vennék én jávait ha lehetne kapni .Ez a világítás meg gyári ,ez van .A neonok ki sem jöttek a bújkálóból még nem dobtam a tetejére a mohát.nekik vakító volt a fény úgy látszik .
2010. nov. 11. 09:49
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha akarod növellni a fényt, vehetsz vízalatti neont is, azt csak rádobod a tetejére, fenn marad a vizen :)

1cm vékony úgyhogy simán odafér belőle több is a gyári neon mellé. Alig melegszik. Én celluxxal ragasztottam az akvárium tetőre alulról, és ottmaradt, meg annak nem baj ha belóg a vízbe, mert vízálló, és nem kell hozzá külön armatúra sem, mert van rajta drót, csak úgy bedugod és világít. És kb ez a legolcsóbb lámpa.



Én itt vettem 2400 Ft-ért,

ATLANTISZ FAUNA KFT. 1067 Bp., EÖTVÖS U.28.

de máshol láttam már 1200Ft-ért is, csak annál netről lehetett volna csak rendelni arra meg nem akartam várni napokig.

2010. nov. 12. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!