Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Körbe-körbe megy a májmohám,...

Körbe-körbe megy a májmohám, mit tegyek?

Figyelt kérdés

A víz tetejére raktam,mert csak így elég neki a fény,viszont így a szűrő sodrása miatt körbe-körbe megy..Elég ronda,ráadásul idegesítő is.Tegnap vettem,vajon össze fognak állni?Vagy mit tegyek?Mindenképpen kell,mert a halaknak tetszik,hogy vmi árnyékol nekik kicsit.A szűrőt meg már nem tudom hogy beállítani,hogy ne legyen ilyen sodrás.

Nincs tippetek?


2011. szept. 11. 17:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Létezik olyan haletető amin van egy tapadókorong a rögzítéshez, erre rákötözöd damillal. Később benövi és nem is fog látszani a műanyag.
2011. szept. 11. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Haletető?Az meg milyen?Utána nézek. Egyébként meg az a baj,hogy nem darab,hanem eléggé széthullik,nem lehet odakötözni semmire.
2011. szept. 11. 19:02
 3/8 anonim ***** válasza:

Valami ilyesmire gondoltam:

[link]

2011. szept. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem hát, nekem is körbe-körbe megy a garnélás akviban. Növeszd meg, aztán add el ha megúnod :)
2011. szept. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
hát jó,akkor bele kell nyugodnom:( viszont így az etetés se olyan egyszerű,mert mindig ott van,nehéz eljuttatni a halakhoz az összes kajcsit:(
2011. szept. 11. 20:25
 6/8 anonim ***** válasza:

Én régebben csináltam olyat, hogy fogtam egy szúnyogálót, vágtam belőle egy kört, beleraktam a mohát, meg rá néhány kavicsot, aztán az egészet összefogtam alul damillal (cérnával is lehet) Lett egy ilyen golyó, azt ledobtam alulra. 2-3 hét mulva kiszőrösödött, és akk lett egy szőrös gömb. Később ilyenből csináltam 7-et és egymás mellé lepakoltam.


De az a baj, hogy ehhez már nagyobb fény kell, hogy onnan szépen kinőjön a moha. De ez sem örök életű, mer elkezd nőni, nő-nő, végül ugyanúgy felrepül. Ami meg a gömbbe van az meg bebarnul, berothad, mert ugye a tövénél nem kap fényt. Szal az a gömb pár hónapig jó, aztán ki kell dobni a fenébe. Vagy lehet mindig nyírni is, akkor lehet, hogy szép marad, de én nem nyírtam :)

2011. szept. 12. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
ez jó tipp:) és nem lehet vhogy úgy összekötözni,hogy fent maradjon csak egybe legyen?
2011. szept. 12. 08:28
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha nem raksz bele kavicsot, akkor szerintem fent marad.

Én azt csak azért raktam bele végülis, hogy lesúlyozzam.

2011. szept. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!