Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Aranyhalam beteg, alapból...

Aranyhalam beteg, alapból citromsárga, de most tele van vörös foltokkal és elvan homályosodva mind a 2 szeme, nagyon csunya szegény, mi lehet a baja?

Figyelt kérdés
2010. nov. 12. 08:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de ha több halad is van, azonnal különítsd el őket, hátha a többi még nem kapta el.
2010. nov. 12. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

volt 4

egy napon meghalt 3

kivettem ezt az egyet, átraktam teljesen tiszta környezetbe, aztán most ilyen beteg 2 napra rá.

2010. nov. 12. 10:07
 3/7 anonim ***** válasza:
Hány literes akváriumban volt? Milyen szűréssel? Milyen gyakori vízcserével? Mivel etettél? Milyen volt a hőmérséklet?
2010. nov. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
5
2010. nov. 12. 22:32
 5/7 A kérdező kommentje:

véletlen elküldte az az ötöt..

szóval 50 liter, havi vizcsere, de raktam be egy uj halat és sztem tőle kaptak el valamit. amugy az utolsó aranyhalam is meghalt. viszont az uj halam nem beteg, de sztem akkor is tőle keptak el valamit. addig semmi baj sem volt.

2010. nov. 12. 22:34
 6/7 Salx Narval ***** válasza:
Az aranyhalak vizét intenzív szűrés mellett is hetente cserélni kell 20-30%.Most csinálj 50%-os vízcserét és kezeld parakillel és dezinfektel egyszerre, fél- fél adaggal.3 nap elteltével ismét részleges vízcsere és egy teljes adag aquafurán, ebben a vízben is 3 napig lehet, utána még egy 20-30%-os vízcsere.A kezelés alatt erősen levegőztess.Ezt követően hetente csinálj részleges vízcserét.Én legalább 100 literes akváriumot javasolnék , ha aranyhalakat szeretnél tartani.
2010. nov. 13. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Doruss ***** válasza:
Nekem volt egy halam, akinek ahányszor új halat vettem, jelentkeztek ugyanezek a tünetei. Biztosan valami fertőzésfélét hozott az új hal, amire a többi érzékeny volt. Legközelebb, ha új halat veszel, próbáld ki a gyorsfürdőt, vagy ha már betegek, rakj a vízbe gyógyszert. Én neptun BaktoKill tablettát használok, ha valamelyik hal beteg, nálam az mindig beválik.
2010. nov. 14. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!