Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan lehet Thoracatum...

Hogyan lehet Thoracatum harcsát szaporítani?

Figyelt kérdés

Van egy nőstény és egy hím harcsám. Múlt héten a hím már rakta a habfészket, de egy idő után abbahagyta :( és lebomlott :((

A boltban azt mondták, hogy lágyított víz kell nekik, különben nem tudnak fészket "rakni". De ez így butaság nemde? Hisz kemény vízben is sikerült nekik, csak abbahagyta...


Milyen tanácsokat tudnátok adni ez ügyben?


2010. nov. 13. 19:01
 1/6 anonim ***** válasza:

A sikeres szaporításhoz biztosíts neki lágy vizet, 25-26 C körüli hőmérsékletet, úszó növényeket (bár jobb, ha valamilyen leveles növényed van, ami felér a vízfelszínig), esetleg hungarocellt, valamint nagyon lassú áramlást, mert a torik habfészke könnyen szétesik.

[link]

[link]

2010. nov. 14. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Kedves Murr!


Köszönöm a linkeket, végigolvastam.


Mivel már többször is találkoztam a neveddel ezen az oldalon (gondolom nem most kezdted :) ) ezért ha megengeded lenne még egy kérdésem: hogyan lehet a vizet lágyítani és savanyítani?


Gondolom Calgonnal és savanyú uborkás lével... na viccet félretéve, mendemondákból annyit hallottam, hogy gyógyszertárban is kapható desztilát vizet kell venni és azt megfelelő arányban keverni (nálunk 22NK-s a víz, a desztilált víz ph 7, Nk:0). Ezt mennyire tartod jó ötletnek?


Illetve hallottam műgyantáról is de ott is számolgatni és tesztelni kell, ez igaz?


Olvastam valahol, hogy a havat és esőt is fel lehet használni...persze nálunk ez kizárt, mert kisvárosban lakunk, úgyhogy nem szívesen adnék szennyezett vizet...


Igaz az, hogy otthon elég 3x felforralni vizet és azt átszűrni, így lágyabb vizet kapunk, ahol nem kell számolgatni... bár ezt kétlem, hisz gondolom a halak sem éreznék magukat jól 0 nk-s vízben...


És az mennyire lehet igaz, hogy szárított bükkfa levelet kell csak beleszórni az akváriumba, és az savanyítja (valamennyire) a vizet, és az alá is építenek fészket?


Ne haragudj, hogy ennyit kérdezek, de olyan sok okosságot (vagy inkább hülyeségeket???) hallani...

2010. nov. 14. 09:20
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem kérdezel hülyeségeket, ezek mind igazak, sok módszer létezik. A 22 nagyon keménynek számít, a lágyat 4-8 nk-ra mondják.

Ha nem haragszol, nem írnám le az összes módszert, mert szép kis regény lenne, inkább linkelek ismét, beszéljenek helyetttem az okosabbak, így én is annak tűnök :)

[link]

Annyit mondanék hozzá, hogy például desztvízzel vagy forralással nem tudsz túl nagy galibát okozni. A desztvíz a legbiztonságosabb, de drága és nem is egyszerű annyit beszerezni és lecserélni. A SZAT műgyantával is be lehet állítani a vízértékeket biztonságosan, de itt már valóban méregetni kell, több odafigyelést és felkészültséget igényel.

A bükkfalevél az akváriumban. Használom, valóban savanyítja a vizet, viszont maximum 2 nap alatt elsüllyed (bár nekem ez jó, garnélacsemege, a te esetedben hátrány). De ismétcsak másra hagynám a kifejtést:

[link]

2010. nov. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ja, és persze akvarista.hu

[link]

[link]

Ha van időd nézelődni, biztosan találsz jó tippeket itt is.

2010. nov. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Murr!

Nagyon szépen köszönöm a hasznos linkeket és a gyors válaszokat!


(Ha nem tévedek, István igaz?) :))))

Azt hittem, hogy megszűnt az akvarista.hu.... na mindegy...örülök, hogy még megvan a fórum... bár nem is értem miért nem kerestem eddig rá... :)


köszi még egyszer!

2010. nov. 14. 11:25
 6/6 anonim ***** válasza:
Tévedsz, Zoli :)
2010. nov. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!