Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vehetek még halat? 4 db-ot?

Vehetek még halat? 4 db-ot?

Figyelt kérdés

45 l akvárium ,10 neon, 2 oto .

Lányom nagyon szeretne bele pink dániót .4 elférne még ?


2010. nov. 16. 17:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
17%
Ha nem férne el, akkor sincs probléma...olyan halászlevet főzhetsz belőlük.... :$
2010. nov. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
76%
Én nem igazán javaslom, ez így már elég. A dánióknak egyébként is nagyobb úszástérre van szükségük. A másik pedig, hogy a "pink" dánió egy mesterségesen, génmanipulációval előállított változat, tartásuk nem igazán etikus (eladásuk sem...).
2010. nov. 16. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
18%
Igen.
2010. nov. 16. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

18:08 vagyok.

Viszont csak 4 db, és a danik keveset esznek. És tényleg most ideális a létszám, de szeritem ezzel még nem lenne annyira túltelepítve.

Az oto-k se terhelik nagyon a vizet.

2010. nov. 16. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
És ha nem pink hanem mondjuk zebra ? Ez a két féle van itt a kereskedésben .A neonok látszólag elvesznek az akváriumban .
2010. nov. 16. 18:12
 6/13 anonim ***** válasza:

Szerintem vehetsz bele, bár nem ajánlom ezeket gondold végig

nem tudom hány éves a lányod, gondolom a pink dániót csak a színe miatt szereti, de mivel nagyon gyorsan úsznak megfigyelni nem igazán lehet... És mivel a dániók társas halak ez egyébként 5-6 példányt jelent a szakirodalom szerint a dániókból a 4 épp hogy súrolja a határt... Gondolom ismered azt a tanácsot, hogy inkább egy fajból sok egyedet, mint több fajból keveset. Én inkább még 4 neonnal dobnám fel az akváriumodat, így ők is bátrabbak lennének jobban előtérbe kerülne a rajhal jellemei, vagy ha színesebbé szeretnéd tenni, ajánlom a red cherry garnélákat ami nem terheli meg nagy mértékben a vizet, sőt még tisztítja is!

2010. nov. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
45%
Ebbe már semmit nem tennék. Se 4 dániót, de még neont se...így is már a neonoknak is majdnem kicsi ez az akvárium. Vagy vegyetek nagyobbat, vagy vegyetek még egyet külön a lányodnak.
2010. nov. 16. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
60%

Az biztos, hogy elég kóros sztereotípiák élnek az emberek fejében egy akváriumról. Nem tudom, hogy ez a bugyuta amerikai filmeknek köszönhető, vagy az olyan természertfilmeknek, ahol direkt nagy tömegben mutatják a halakat, (nyilván nem az "üres" tengert fogják) de a természet nem ilyen.

Márpedig az akvarisztika célja a természet reprodukálása lenne (másképp nem is működik), és a mi generációnk felelősége lenne hogy a felnövekvő korosztályban helyes kép rögzüljön.

(És pl. 15 év múlva ne ott tartson a magyar akvarisztika, hogy mondjuk egy fórum 80 %-a a túltelepítés által okozott problémákat tárgyalja.)

Szóval ha csak az a baj, hogy olyan, mintha elvesznének, az még nem probléma, megtanulhatja a gyermek megkeresni őket.

2010. nov. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm az értelmes válaszokat !

A lányom még óvodás , én foglalkozom az akváriummal,bár ő kérte szülinapjára .A kereskedésben meglátta és megtetszett neki a dánió.Ennyi a lényege a dolognak ,azért kérdeztem itt hátha okosabb leszek .A kereskedésben persze hogy azt mondja hogy elfér ,vegyem meg ,de sajnos ti is kétfélét mondtok .Pontosan azért kérdeztem mert nem akarok saját magamnak gondot egy túlnépesedéssel ,többek között ezért nem is kapott elevenszülő halakat .

Még egyszer köszönöm !

2010. nov. 16. 19:46
 10/13 Salx Narval ***** válasza:
52%
Én úgy gondolom, hogy 4 dánió még mehet bele.De növényeket is vegyél( úszót is ) és hetente csinálj 20-30%-os vízcserét azonos hőfokú, klórmentes vízzel.Pár csepp tőzegkivonat sem ártana.Nézd határeset, de ez még elmegy, ha nem gyerekről lenne szó én is azt mondanám, hogy ne vegyél több halat.Ha van szűrésed, keveset etetsz,van dús növényzet,csinálod rendesen a vízcserét, nem lehet gond.Sajnos a pink, valóban nem kitenyésztett színváltozat, hanem genetikailag módosított zebra dánió.Sok köztük a beteg és életképtelen egyed.Ha mégis ezt választjátok, akkor a nagyobb,egyenes gerincű és kövérebb példányokat vegyétek, figyeljétek meg, hogy elég fürgén úsznak e.
2010. nov. 17. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!