Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szeretnék egy gömbakváriumot....

Szeretnék egy gömbakváriumot. Mit vegyek bele? Milyen halat vehetek egy gömbakváriumba?

Figyelt kérdés

az lenne a lényeg hogy kicsi a hely szóval csak gömb akvárium jöhet szóba.szeretem a halakat és azért gondoltam errre.vagy milyen kicsi akváriumok vannak amik kis helyen is elférnek?

milyen halat vegyek bele?

és milyen kiegésszítőket?

szűrőt és levegőztetőt nem szeretnék venni. gyakran cserélném a vizet is.

milyen növény kell bele?

és mekkora legyen az akvárium?

4-5 ezer forintom van rá :S.


2009. dec. 11. 20:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
73%
Gömbakvárium az nem jó. Megbolondulnak a halak a körbe-körbe úszkálás miatt. Olyan csak a mesében....
2009. dec. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
73%
Ha szereted a halakat, nem veszel gömbakváriumot..Kínzás nekik, olvass utánna.
2009. dec. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

oké kinzás.

de akkor milyeen akváriumot vegyek ami kicsi lenyen is elvég és inkább a magassága a nagy?

2009. dec. 11. 20:23
 4/15 anonim ***** válasza:
70%

Szia!


Ha ennyire nincs pénzed akváriumra, akkor vegyél egy kis akváriumot, bele egy bettát - sziámi harcoshalat. De csak egyedül szabad tartani, és nem kellenek hozzá különleges eszközök. De olvass utána nagyon! :)

2009. dec. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
21%
ha csak akkora hely van vegyél nyugodtan, de azt csak az aranyhal viseli el, azt vehetsz nyugodtan bele semmi baja nem lesz
2009. dec. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
70%

20:24 vagyok. Itt az én akváriumom: [link] Mondjuk kicsit már másképp néz ki. :)


[link]

2009. dec. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
51%
Semmilyet.Nem jó egy halnak se mert állítólag attól,hogy körbe körbe úsznak megbolondulnak.
2009. dec. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
7%

Nekem is gömbaksim van és egy sziámi harcos halat tartok benne már fél éve és egyáltalán nincs becsavarodva. Előtte aranyhal volt jó sokáig. Van neki egy dúsabb növénykéje szeret benne bujkálni, meg az adja az oxigént. Viszonylag gyakran tisztítom, és ügyelek, hogy elég meleg legyen a vize, mert a meleg vizet kedveli. Amúgy az akksiban növényke van, kavics ágy, meg a vízelőkészítő cseppek.


De vigyázz az ilyen kérdéseknél, jön a sok akvarista és lepontoz...

2009. dec. 11. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Salx Narval ***** válasza:
50%
Nézd nem igazán értem a hellyel kapcsolatos problémádat, egy gömb akvárium, átmérő és magasság tekintetében sokkal kevesebb űrtartalmú, mint egy négyzet alakú akvárium és ez utóbbi,olcsóbb is.Egy gömb akvárium átmérője ill magassága 25-30 cm ,ennek a helyére betehetsz egy 30×30 cm négyzet alakú akváriumot kb 2000-3000Ft a legyártatása, ha esetleg pontos méretre akarod.A Hydor-P belső szűrő ára 2700Ft.Ez így már működhet és normális körülményeket teremt a halaidnak.Szűrő nélkül nem tanácsolnám a haltartást,főleg, ha kezdő vagy.Ez így kb 5000FT karácsonyra pedig kérsz halat és nővényeket, vagy apránként megvásárold a megtakarított pénzedből.Küldök képet a szűrőkről.Sok sikert. SN. [link]
2009. dec. 12. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Salx Narval ***** válasza:
Elnézést, kocka alakú akváriumot akartam írni és nem négyzetet.SN
2009. dec. 12. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!