Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan szaporítsam a zebra...

Hogyan szaporítsam a zebra dániót?

Figyelt kérdés
2010. nov. 17. 18:08
 1/3 anonim ***** válasza:
Miért akarod szaporítani? :) Van elég a kereskedésekben, nem érdemes vele foglalkozni, nem éri meg.
2010. nov. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 kzs ***** válasza:
100%

Csatlakozom az előttem szólóhoz. Igazából nem éri meg, de ha mégis belevágsz, abban az esetben minél hosszabb akvárium kell - ugyanis a dániók nagyon szeretnek kergetőzni (ilyen a nászjátékuk is). Ezt az akváriumot töltsd fel vízzel (max. 15 cm legyen). Lehet bele tenni néhány vékonyabb szálú növényt (esetleg műnövényt), de arra vigyázz, hogy az úszótérből ne vegyenek el.

Nagyon lényeges az ikrák védelme - ezért üveggolyókkal kell sűrűn telerakni az akvárium alját, vagy ikráztatórácsot tenni az akvárium aljára (ez a legjobb).

Fontos a szűrés is (nagyon ne mozgassa a vizet a szűrő).

Ami a vizet illeti, lehet állott csapvíz is, semleges, vagy kissé lúgos kémhatással.

---------------

Ha leívtak a halak - ezt onnan tudod meg, hogy a kergetőző úszás megszűnik, azonnal ki kell venni őket az akváriumból.

2010. nov. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 gfero ***** válasza:
egyszerűen egy10l aksiba középig beleengedtem egy dryvit hálót és utána beletettem a dániokat 2nap után leikráztak amik a hálón keresztül az aljára estek ,csak előtte a nőstények legyenek tele ikrával, felnevelni viszont nem egyszerű
2010. nov. 17. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!