Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Dániók tartása? Minap kaptam...

Balazs20110110 kérdése:

Dániók tartása? Minap kaptam 5 dániót rózsaszínűek.

Figyelt kérdés
A kérdésem az lenne,hogy miket szeretnek,mi a rendes nevük?Milyen igényeik vannak?
2011. febr. 7. 20:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
0%
Pink dánió: gén kezelt, szär immunrendszerű hal...tartása 1 ft-t nem ér..
2011. febr. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
82%

Pink dánió. Génkezelt hal, nem természetes. Nekem is van, tudatlanságom miatt.

A tévhiedelemmel szemben nekem még soha az életben nem voltak betegek (2010 karácsony óta)

Békéske más halakkal. Legfőképp a víz felszíne körül mozognak, d eha megszokják az akváriumot (kb. 1 hét) egészen alulr ais lemennek kutakodni élelem után. Nekem eddig mindent megettek (fagyasztott fekete szúnyoglárva, Tetra Pro díszhaltáp, algatabletta)

1 rossz dolgot csinálnak: állandóan kergetik egymást nekem és csipdossák egymás farkát. méret szerint. a legnagyobbnak érintetlen a farka, a legkisebbnek nagyon tépázott.

2011. febr. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Ezzel a rózsaszín dánióval le fognak oltani a többiek, vigyázz :) amúgy szerintem lemezes táppal lehet etetni, meg fagyasztott halkajával, élő szunyoglárvával is.

A dániók mindent megesznek.

2011. febr. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

előző vagyok, még hozzáteszem (nekem 4db van, de rajban azaz min. 6 dbot kéne tartani belőle)

igényeikk megegyeznek a zebradánióéval

2011. febr. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
előző előtti vagyok, bocsi, azóta írtak
2011. febr. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
67%

Ez a zebradánióból mesterségesen előállított, génkezelt változat, egy fajt alkotnak, tehát elvileg ugyan az a nevük és az igényeik is:

[link]

Immunhiányos, beteges kis állatok, de megfelelő tartási körülmények között viszonylag hosszú életet biztosíthatsz nekik.

2011. febr. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Na, meg lettem előzve, de ezt a csipkedést minden dánió csinálja, nem csak a génkezeltek.
2011. febr. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 gfero ***** válasza:
30%
ugyan úgy kel tartani mint a zebra dániót .a fagyasztott eleséget szeretik.annyi a különbség hogy ezek a halak több min 2 évet nem szoktak élni ,meg nem is etikus tartani de ez legyen a te gondod
2011. febr. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
88%

"tévhiedelemmel szemben nekem még soha az életben nem voltak betegek"

Igen, ezt fontos hozzátenni, ha ügyesen tatod őket, akkor nem betegszenek le, a többiekre veszélytelenek, nem zombikról van szó, nem tehetnek róla, hogy ilyenek. Ha már megvannak, szeresd ugyan úgy őket, mint a többi haladat, megérdemlik. Csak a vásárlásuk elítélendő, hiszen a változat továbbszaporítását eredményezi, ezért beszélünk sokan rossz hangnemben ezekről a halakról.

2011. febr. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Szaporítása a génkezelés miatt elég esélytelen ugye?
2011. febr. 7. 21:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!