Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez végülis egy vízalatti...

Ez végülis egy vízalatti légpumpa?

Figyelt kérdés
Tehát megveszem,berakom akváriumba,bedugom és jön a bubi?:) Tehát ehhez nem kell külön légpumpa?
2010. nov. 17. 19:48
 1/10 A kérdező kommentje:

[link]

Bocsi,a link lemaradt.

2010. nov. 17. 19:48
 2/10 anonim ***** válasza:
69%
Igen, ez bizony egy légpumpa, nem kell hozzá külső motor. Lehet, hogy nem hülyeség, mert talán így csendesebb. Viszont részemről a szabályozhatóság, az elrejthetőság (nem látom, hogy mekkora), tisztíthatóság, egy esetleges meghibásodás kérdőjeles, ezeket vizsgáld meg ha esetleg megveszed. Aztán érdekelnek a tapasztalatok :)
2010. nov. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Igen-igen.Én is a csendesség miatt gondoltam erre.Amennyi a képen látszik, egy szivacsszerűn engedi át a levegőt,így talán elég finoman porlaszt.Jelenleg a belső szűrőm levegőztet,de még minimumon is iszonyat áramlást csinál,ezért gondoltam,h azt csak szűrőként használnám és ez meg csinálna bubit.Légpumpa hangjától tartok nagyon.:s

De ha esetleg van tapasztalatod halk pumpával kapcsolatosan,azt is szívesen veszem-persze az "olcsóbbakból"

2010. nov. 17. 20:30
 4/10 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem ne költs légpumpára, inkább oldd meg az áramlást. Szerelj egy L alakú idomot a szűrő kimenetére, majd irányitsd felfelé, illetve az oldalfal felé, akkor nem tud akkora áramlást csinálni, megtörik a víz útja. Vagy esőztetővel is elérheted a lassabb, egyenletes vízmozgást. Így utóbbi esetben levegőporlasztásra sincs szükség, ha eléggé mozog a vízfelszín, akkor fölösleges.
2010. nov. 17. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nézd csak,ilyen a szűrő.És ha áttenném a rövidebb oldalra úgy,h végülis a hosszabb falra nyomja?

[link]

2010. nov. 17. 21:37
 6/10 anonim ***** válasza:
69%

Igen, az is lehet megoldás, de talán jobb lenne, ha csak az első törttengelyű meghosszabítást tartanád meg, azt pedig a jelenlegi helyzetében felfelé és az oldalfalfelé irányítanád, valahogy így:

[link]

Bocsi a paint minőségű rajzért, siettem.

Nem is kell ennyire erősre állítani, a levegőporlasztás is felesleges ha fodrozza a víz felszínét.

2010. nov. 18. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Sziasztok.

Ha jól értem akkor nem kell sem levegő pumpa sem esőztető elég ha mozog a víz felszín?

Elég az ha mozog a felszin és ott érintkezik a levegővel?

2010. nov. 18. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
69%
Igen elég, ha nincs túltelepítva az akvárium, ha nincs túl meleg (melegebb vízben kevesebb az oldott oxigén), illetve nem extra oxigénigényesek a halaid (pl. diszkosz). Plusz még a növényzet is jó ha van ugyebár.
2010. nov. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Ezer köszi Murr!!!Látom a technikai részt is vágod.Nem lenne nagy baj,ha priviben zargatnálak kicsit?Csak,h ne offoljak...:s
2010. nov. 18. 19:11
 10/10 anonim ***** válasza:
Nyugodtan.
2010. nov. 18. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!